امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96311
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، «عمرو موسی»، سیاستمدار برجسته مصری اعلام کرد، ائتلافی انتخاباتی تشکیل داده ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، «عمرو موسی»، سیاستمدار برجسته مصری اعلام کرد، ائتلافی انتخاباتی تشکیل داده که تعدادی از احزاب و گروه‌های سیاسی را در برمی‌گیرد و قرار است که در انتخابات پارلمانی آینده این کشور که هنوز موعد آن مشخص نشده، در کنار یکدیگر حضور و مشارکت داشته باشند.

موسی در این ارتباط با انتشار بیانیه‌ای پس از دیدار با روسای احزاب و گروه‌های سیاسی تشکیل دهنده این ائتلاف گفت که این ائتلاف به خاطر بنا نهادن پایه‌های دولت مدنی دموکراتیک و ملی و متحد کردن ملت مصر در چارچوب قانون اساسی و اجرای مبادی و اصول نقشه راه ریخته شده تشکیل شده است.

دبیرکل اسبق اتحادیه عرب در بیانیه خود افزوده است که این ائتلاف، ائتلافی انتخاباتی – سیاسی و هدف آن تحقق اهداف دو انقلاب 25 ژانویه و 30 ژوئن است و نام «ائتلاف امت مصر» را برای خود برخواهد گزید و بسیاری از احزاب وگروه‌های سیاسی و ائتلاف‌ها از جمله ائتلاف مراد موافی، رئیس اسبق دستگاه اطلاعات مصر را نیز دربر خواهد گرفت.

موسی تاکید کرده است که شرکت کنندگان در این ائتلاف توافق کرده‌اند که هیچ گروه سیاسی را به حاشیه نرانند و از هر گروهی که خواهان پیوستن به این ائتلاف است، استقبال می‌کنند، به شرط آنکه ارتباطی با قضایای فساد نداشته باشد، چون جایی برای بازگشت به عقب نیست.

وی درباره احزاب شرکت کننده در این ائتلاف نیز گفت: حزب الوفد، مصر دموکراتیک، جنبش تمرد و 19 حزب دیگر که نامی از آنها نبرد، تشکیل دهنده این ائتلاف هستند.

موسی درباره شرکتش در انتخابات آینده مصر گفت که هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است، همانگونه که اخبار منتشره مبنی بر به عهده گرفتن پرونده مذاکره با جماعت اخوان المسلمین از سوی عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر را نیز تکذیب کرد.

در همین راستا «السید البدوی»، رئیس حزب لیبرال الوفد نیز گفت: درب ائتلاف به روی همه احزاب و نیروهای سیاسی باز است وهیچ حزبی در آن به حاشیه رانده نخواهد شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار