امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96348
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن لیالی قدر، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در سه ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن لیالی قدر، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در سه شب نوزدهم، بیست‌و‌یکم و بیست‌و‌سوم در مسجد دانشگاه تهران به سخنرانی می‌پردازد.

مراسم شب‌های قدر مسجد دانشگاه تهران در این سه شب از ساعت 22 آغاز می‌شود که به شرح ذیل است:
 
ردیف

ساعت

برنامه

نام مداح /سخنران1

22 تا 22:45

نماز قضا

حجت‌الاسلام قاضوی2

22:45 تا 23

قرائت قرآن کریم

میرزاده، حدادزاده3

23 تا 30 دقیقه بامداد

دعای جوشن کبیر

مهدی سماواتی4

1 تا 2:15

سخنرانی و قرآن به سر گرفتن

 حجت‌الاسلام قرائتی

حضور کودکان در مراسم‌های مذهبی و سخنرانی غالباً خسته‌کننده است و آنها نمی‌توانند پا به پای بزرگترها در این مجالس بمانند از این رو یکی از اقداماتی که مسجد دانشگاه تهران از سال گذشته در چندین مراسم مناسبتی اجرا کرده است برگزاری ایستگاه «نشاط و اندیشه» است.  

بر این اساس والدین می‌توانند بدون داشتن هیچ دغدغه‌ای در مراسم مورد نظر شرکت کرده و فرزندان خود را نیز در همان ساعات به ایستگاه نشاط و اندیشه تحویل دهند تا مبلغان گرامی علاوه بر سرگرم کردن آنها با انواع باز‌ی‌ها، نقاشی، سفال و فراهم آوردن محیط مفرح، معارف دینی را به بچه‌ها آموزش می‌دهند.

همچنین در شب‌های نوزدهم، بیست‌ و یکم و بیست و سوم، مسابقه کتابخوانی ویژه افراد حاضر در مسجد دانشگاه تهران برگزار می‌شود. این مسابقه که از آثار حجت‌الاسلام قرائتی در عرصه مهدویت برگزار می‌شود در هر شب از این سه شب، ابتدا یک کتاب به مخاطبان معرفی می‌شود و چکیده آن در قالب بروشور در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد که در انتهای آن نیز سؤالاتی مطرح شده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در مراسم احیای شب‌های قدر می‌توانند بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد دانشگاه تهران حضور یابند.

انتهای پیام/ک

 

 

 

 

سه شب نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم به شرح ذیل است:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها