امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96356
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۳
تعداد بازدید: 197
محسن فولادی-گروه استان‌ها/کرمانشاه: احمد عزیزی شاعر انقلاب چند سال است در بیمارستان امام رضا (ع) شهر کرمانشاه به‌دلیل نارسایی کلیوی در حالت ...

محسن فولادی-گروه استان‌ها/کرمانشاه: احمد عزیزی شاعر انقلاب چند سال است در بیمارستان امام رضا (ع) شهر کرمانشاه به‌دلیل نارسایی کلیوی در حالت اغماست.

پیگیری وضعیت احمد عزیزی به‌طور مستمر توسط خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس استان کرمانشاه دنبال می‌شود و احترام به جایگاه این شاعر انقلابی و آیینی وظیفه‌ای است که بیش از هر کسی بر دوش اصحاب فرهنگ و ادب و اصحاب رسانه سنگینی می‌کند.

البته اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ و ادب همواره با اطلاع از جایگاه ویژه این شاعر پرآوازه، آرزوی سلامتی برای وی کرده‌اند و در حد توان خود نگذاشته‌اند نام این شاعر بزرگ به فراموشی سپرده شود.

نزدیک بودن دیدار سالانه شاعران با رهبر معظم انقلاب خیلی‌ها را به یاد این می‌اندازد که مقام معظم رهبری در آخرین روز سفر به استان کرمانشاه در بیمارستان امام رضا (ع) این شهر حضور یافته و از احمد عزیزی شاعر کرمانشاهی عیادت کردند.

رهبر معظم انقلاب هنگامی که بر بالین این شاعر کرمانشاهی حاضر شدند خطاب به وی گفتند: احمد آقای عزیزی گل فرصت خوبی است با خدا خلوت کنی. این فرصت از فرصت‌هایی است که کم پیش می‌آید. با خدای خود خلوت کن، خداوند می‌شنود حرف تو را و پاسخ می‌گوید انشاءالله. امیدوارم تفضلات خداوند شامل حال شما شود و عافیت کامل به شما بدهد.

رهبر معظم انقلاب همچنین در دیدار چند سال پیش با شاعران و در میانه احوال‌پرسی با آن‌ها، جویای حال احمد عزیزی شدند و فرمودند: «یک غصه‌ای شده در دل ما ماجرای احمد عزیزی».

زینب عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: مدتی بود که وضعیت جسمانی برادرم با مشکل رو به‌رو شده بود.

وی با بیان اینکه معده و اثنی‌عشر احمد عزیزی دچار خراش‌هایی شده بود، افزود: با شروع مداوای لازم و تزریق دارو، این مشکل در حال برطرف شدن است.

عزیزی تصریح کرد: خوشبختانه داروی برطرف کننده مشکل برادرم در سیستم داروخانه‌ای بیمارستان امام رضا (ع) موجود بود و تهیه آن از این طریق، کار درمانی وی را سریع‌تر کرده است.

*بسیاری از داروهای مورد نیاز احمد به‌صورت آزاد تهیه می‌شود

به گفته خواهر احمد عزیزی، بسیاری از داروهای مورد نیاز احمد به‌صورت آزاد تهیه می‌شود و هزینه بالای آن‌ها می‌تواند در روند درمانی وی تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به زحمات بسیار مسئولان بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام رضا (ع)، افزود: تمام کادر پزشکی که برای درمان برادرم تلاش می‌کنند، خالصانه و به‌دور از هرگونه توقعی این‌کار را انجام می‌دهند.

پزشک معالج احمد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون روند درمانی احمد عزیزی ثابت مانده و هیچ‌گونه تغییری نکرده است.

حسن‌علی کریم‌پور با بیان اینکه بهبودی احمد عزیزی روند نسبی داشته است، گفت: در رابطه با درمان قطعی وی نمی‌توان هیچ‌گونه پیش‌بینی پزشکی انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اساسی‌ترین مشکل احمد عزیزی بالا آمدن سطح هوشیاری وی بوده که تاکنون نتوانسته تغییر خاصی داشته باشد.

به گفته کریم‌پور، گاهی اوقات عزیزی در مسیر درمان خود با عفونت‌هایی رو به‌رو می‌شود که سریعا توسط پرسنل پزشکی بیمارستان از بین می‌رود.

پرستار احمد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: چند سالی است که از احمد عزیزی پرستاری می‌کنم، اما تاکنون با هیچ‌گونه یک‌نواختی در مراقبت از وی مواجه نشده‌ام.

حسین رضایی بیان داشت: تمام پرستارانی که به‌طوری با احمد عزیزی در رابطه هستند، با عشق و علاقه خاصی به این شاعر آئینی انقلاب اسلامی ارائه خدمات می‌کنند.

به گفته وی، صبر احمد عزیزی در تحمل رنج‌های بیماری، الگویی بسیار زیبا برای تمام پرسنلی است که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مشغول فعالیت هستند.

* خرید داروی آزاد مشکلات فراوانی برای خانواده احمد عزیزی ایجاد کرده است

رضایی یادآور شد: در حال حاضر عمده‌ترین مشکل عزیزی تهیه برخی از داروهایی است که از طریق آزاد خریداری می‌شود و این امر مشکلات فراوانی را برای خانواده وی ایجاد کرده است.

وی تهیه آمپول دیسپورت برای احمد عزیزی را بسیار مهم دانست و افزود: این دارو باید حداکثر سه ماه یک‌بار به وی تزریق شود که تهیه آن به‌صورت آزاد ممکن است تزریق آن را به تأخیر بیندازد.

مسئول بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام رضا (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: سطح هوشیاری احمد عزیزی از زمان ملاقات مقام معظم رهبری با وی 25 تا 30 درصد بهتر شده است.

کامران وفایی ادامه داد: قبل از این ملاقات احمد عزیزی از طریق اتصال لوله‌های تنفسی تغذیه می‌کرد که پس از آن با بالا آمدن سطح هوشیاری وی همانند افراد عادی تغذیه می‌کند.

* حمایت مسئولان از احمد عزیزی کم‌رنگ شده است

وی با بیان اینکه حمایت‌ها و توجهات مسئولان به این شاعر گران‌قدر کرمانشاهی نسبت به سال‌های گذشته کم‌رنگ‌تر شده، گفت: برخی از داروهای تقویتی که به‌صورت آزاد برای درمان احمد عزیزی تهیه می‌شود، هزینه‌های سنگینی را بر خانواده وی تحمیل کرده که این امر نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از داروهای احمد عزیزی که در سیستم داروخانه‌ای بیمارستان وجود دارند به آسانی در اختیار وی قرار گرفته و آن‌دسته از داروهایی که در تعهد بیمارستان و طرح نظام سلامت نیستند به‌سختی تهیه می‌شوند.

وفایی با اشاره به مهمترین بخش درمانی عزیزی، یادآور شد: وی از محدود بیمارانی است که در طول هفت سال مراقبت‌های ویژه دچار هیچ‌گونه زخمی در بدن نشده و این امر مدیون زحمات پرسنل خدوم بیمارستان و مراقبت‌های ویژه خواهران این شاعر گران‌قدر انقلاب است.

حال باید با جدیت از مسئولان امر پرسید که چرا توجه به احمد عزیزی توسط آن‌ها کم‌رنگ شده و چرا صدور دفترچه بیمه برای این شاعر انقلابی پس از چندین ماه هنوز در حد شعار باقی‌مانده است؟

بی‌شک بسیاری از افراد اهل فرهنگ و ادب که به بزرگان شهر و دیار خویش عشق می‌ورزند، حاضر به حمایت کامل از احمد عزیزی هستند، اما چرا مسئولان و متولیان امر هیچ اقدامی نکرده‌اند؟

شاعری که ماجرای وی غصه‌ای شده در دل مقام معظم رهبری، چرا مشکلات درمانیش دل هیچ مسئولی را نلرزانده و چرا هیچ اقدامی در راستای کمترین حق وی یعنی صدور دفترچه بیمه صورت نگرفته است؟

شب‌های قدر نزدیک است، بیایید برای شفای کامل احمد عزیزی دعا کنیم، باشد روزی دوباره شاهد برخاستن وی باشیم و اشعار زیبایش را با جان و دل بخوانیم و گوش کنیم.

انتهای پیام/2700/صا30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها