امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9636
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 206
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی امروز در شورای اشتغال استان تهران که با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان تهران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی امروز در شورای اشتغال استان تهران که با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان تهران برگزار شد درباره پرداخت تعهدات اشتغال‌زایی شامل وام‌های زود بازده و مشاغل خانگی بانک‌ها اظهار داشت: تعهدات استان تهران از سال 84 تاکنون 3 هزار و 900 میلیارد تومان بوده است که در این زمینه 65 هزار طرح مصوب به بانک‌ها معرفی شده است که از این تعداد 31 هزار طرح آن در حال بررسی  است.

وی خاطرنشان کرد: 3 هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی وام‌های زودبازده بوده است که 2هزار و 700 میلیارد تومان این مبلغ تاکنون پرداخت شده است.

ترکی افزود: در سال 91، 79 میلیارد تومان برای وام‌های مشاغل خانگی استان تهران اختصاص پیدا کرد که تاکنون 28 میلیارد تومان آن نزدیک به 30 درصد پرداخت شده است.

ترکی به گزارش عملکرد بانک‌ها در حوزه وام‌های زود بازده و مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: بانک مسکن از سال 84 تاکنون تنها 25 درصد از تعهدات خود را در زمینه وام‌های زود‌بازده اشتغال‌زایی پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: بانک صادرات نیز از 600 میلیارد تومان تنها 400 میلیارد تومان از تعهدات وام‌های زودبازده خود که نزدیک به 60 درصد می‌شود را پرداخت کرده است. که در این زمینه عملکرد خوبی نسبت به مابقی بانک‌ها داشته است.

ترکی با بیان اینکه بانک رفاه تاکنون به خوبی به تعهدات خود عمل نکرده است گفت: بانک رفاه به هیچ وجه همکاری در زمینه وام‌های زودبازده نداشته است و از تعهد 146 میلیارد تومانی تنها 105 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

وی به تعهدات مشاغل خانگی بانک رفاه اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز بانک رفاه از سال 84 تاکنون متعهد شده است که 9 میلیارد تومان اختصاص دهد ولی تاکنون هیچ مبلغی به عنوان طرح مشاغل خانگی از سوی بانک رفاه پرداخت نشده است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران درباره پرداخت تعهدات بانک صنعت و معدن اظهار داشت: تعهدات بانک صنعت و معدن 151 میلیارد تومان بوده است که علاوه بر این مبلغ 17 میلیارد و 300 میلیون تومان دیگر نیز برای وام‌های زود‌بازده اختصاص داده است.

وی ادامه داد: تعهدات بانک سپه 152 میلیارد تومان بوده است که علاوه بر این مبلغ 7 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز بیشتر از تعهدات خود پرداخت کرده است.

ترکی خاطر نشان کرد: این بانک در حوزه مشاغل خانگی 3 میلیارد تومان تعهد داشته است که تاکنون 20 درصد آن پرداخت شده است.

معاون‌برنامه‌ریزی استانداری تهران خاطر نشان کرد: بانک کشاورزی از 351 میلیارد تومان تعهدات خود تنها 4 میلیارد و 800 میلیون تومان باقی مانده است که کمتر از یک درصد می‌شود.

وی گفت: بانک تجارت از تعهد 444 میلیارد تومانی تنها 107 میلیارد تومان را پرداخت کرده‌ایم که حدود 24 درصد می‌شود.

ترکی افزود: بانک ملت نیز از تعهد 572 میلیارد تومانی خود تنها 371 میلیارد تومان پرداخت کرده است. که حدود 65 درصد از تعهدات پرداخت نشده است.

ترکی خاطر نشان کرد: به بانک ملت 9 هزار و 970 پرونده برای پرداخت وام‌های زودبازده ارائه داده‌ایم.  تعهدات بانکی 800 میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ 600 میلیارد تومان آن پرداخت شده است که مربوط به 9 هزار و 666 طرح است.

وی تأکید کرد: بانک ملی عملکرد خوبی در ارائه وام‌های زودبازده داشته است که 200 میلیارد تومان دیگر نیز برای ارائه وام‌های زودبازده در دست بررسی دارد؛ از 14 میلیارد و 800 میلیون تومان از تعهدات مشاغل خانگی بانک ملی تاکنون 9 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

ترکی افزود: بانک رفاه و ملت در ارائه وام‌های زودبازده و مشاغل خانگی بسیار ضعیف عملکرد کرده‌اند.

معاون‌برنامه‌ریزی استانداری تهران خاطر نشان کرد: بانک‌هایی که برای ارائه وام‌های متعهد شده به خوبی عمل نکرده‌اند تنها 10 روز برای تعیین و تکلیف مهلت دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها