امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96365
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۳
تعداد بازدید: 46
عبدالرضا مصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: بحث استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جدی است. وی با تاکید بر اینکه ...

عبدالرضا مصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: بحث استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جدی است.

وی با تاکید بر اینکه تذکر شفاهی و کتبی، سئوال و استیضاح وزرا ابزارهای قانونی در اختیار

نمایندگان مجلس است، افزود: اگر مجلس، مسئله‌ای در کشور را خلاف قانون و مسائل نظام تشخیص دهد، می‌تواند از این ابزار استفاده کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان مجلس در صورتی که چشم خود را روی مسائل ببندند و تذکری ندهند، به وظایف ذاتی خود عمل نکرده و آنان باید مواخذه شوند.

مصری مخاطب اصلی تذکرات رهبر معظم انقلاب در روزهای گذشته را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست و گفت: مجلس نیز تا به حال صبوری زیادی به خرج داده، ولی وزیر علوم حتی به تذکرات توجهی نمی‌کند.

وی به تایید و تصویب احکام رؤسای پیشنهادی وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.

این مسئول ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر فردی را به این شورا معرفی کرده، اعضای شورا به وی رأی داده‌اند، ولی عمده نفرات معرفی شده وزارت علوم افراد مسئله‌داری بوده که رای نیاورده‌اند.

* فتنه 88، خط قرمز مجلس است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بحث اصلی نمایندگان مجلس با وزارت علوم را مسئله فتنه 88 عنوان کرد و بیان داشت: از هرچه بگذریم، از قضیه فتنه به‌ هیچ‌وجه نمی‌گذریم.

مصری خاطرنشان کرد: برخی از افراد در کشور طوری وانمود می‌کنند که فتنه 88 اتفاقی در انتخابات بود و توطئه‌ای عمیق با برنامه‌ریزی بیش از هفت تا هشت ساله را می‌خواهند به یک حادثه تبدیل کنند.

سخنگوی سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی فتنه 88 را خط قرمز نمایندگان مجلس در برخورد با تمام مسائل اعلام کرد و یادآور شد: نباید فراموش شود که فتنه‌گران علیه نظام اقدام کردند.

وی با بیان اینکه مجلس نه با اصلاحات و نه با دولت مشکل دارد، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به توفیقات این دولت کمک می‌کنند، چراکه توفیق دولت خدمت به مردم است.

به گفته این مسئول، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حساسیت‌های موجود کشور و مردم را رعایت نکرده و باوجود تذکرات فراوان، به آن‌ها عمل نکرده است.

مصری بیان داشت: در روزهای گذشته برخی از سران و شخصیت‌های کشور قول‌هایی دادند که اشتباهات وزارت علوم چه در انتصابات و چه در مسائل دیگر را اصلاح کنند.

* خواست مجلس برخورد با یک فرد یا جریان خاص نیست

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه برخی افراد استیضاح وزیر علوم را برخورد سیاسی با دولت می‌دانند، تاکید کرد: خواست مجلس برخورد با یک فرد و یا یک جریان خاص نیست، بلکه اصلاح امور خواست اصلی مجلس است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس بیشترین فرصت را در طول دولت‌های گذشته به این دولت داده، متذکر شد: پس از جلسه‌ای با نمایندگان مجلس مقرر شد به وزارت علوم  فرصتی برای اصلاح عملکرد گذشته داده شود.

مصری با بیان اینکه بحث مقابله با هیچ فردی مطرح نیست، گفت: مجلس بالاترین رأی‌ها را به وزرای این دولت داده و اگر قصد برخورد داشت به وزرای پیشنهادی رأی نمی‌داد.

این مسئول یادآور شد: بحث بر سر این است که برخی از وزرا در مجلس حرف‌های دیگری زده، اما در عمل کار دیگری انجام می‌دهند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس به برنامه‌، حرف‌ها و وعده‌های وزرا رای اعتماد داده و اگر آن‌ها خلاف این وعده‌های خود عمل کنند، اعتماد مجلس را از خود سلب خواهند کرد.

وی با اشاره به دائمی نبودن این اعتماد، تصریح کرد: وقتی اعتماد سلب شد، تذکر و استیضاح وزرا حق قانونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/2700/صا40/پ3003

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها