امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9637
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد ابراهیم پارسانژاد در حاشیه نوزدهمین کنگره باروری و ناباروری که در بیمارستان میلاد برگزار شد اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد ابراهیم پارسانژاد در حاشیه نوزدهمین کنگره باروری و ناباروری که در بیمارستان میلاد برگزار شد اظهار داشت: استفاده از داروهای قدیمی‌تر برای تحریک تخمدان و بارور شدن تخمک که در درمان ناباروری استفاده می‌شد عوارض زیادی را برای زنان در پی دارد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال سیستم فیزیولوژیکی بدن زنانی که تحت درمان ناباروری قرار می‌گیرند با تزریق، به هم ریخته و از طرفی نفوذپذیری دیواره رگ‌ها بالا می‌رود تا حدی که حین درمان ناباروری مقادیر زیادی آب در شکم یا ریه جمع می‌شود و در نهایت در بدن ورم ایجاد می‌‌شود.

این فوق تخصص نازایی به ارائه روش جدیدی برای تحریک تخمک‌گذاری اشاره کرد و گفت: در این روش بدون آنکه بخواهیم مستقیم تخمدان را تحریک کنیم مغز را وادار به تحریک تخمدان می‌‌کنیم.

به گفته پارسانژاد این روش با طبیعت بدن بیشتر سازگار است و تغییرات هورمونی به‌صورت درون‌ریز اتفاق می‌افتد که عوارض کاهش یافته و زنانی که در روش‌های IVF تحت درمان قرار می‌گیرند نتیجه بهتری می‌گیرند.

در ادامه ربابه طاهری‌پناه، دبیر علمی نوزدهمین کنگره باروری و ناباروری خاطرنشان کرد: شانس بارداری در تمام دوره‌هایIVF، تا 40 درصد است که در برخی موارد با رعایت معیارهایی این نسبت افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در ایران بیمه‌ها هیچ هزینه‌ای را برای درمان یا جراحی‌های مربوط به ناباروری و IVF نمی‌پردازند در صورتی که در کشورهای اروپایی گاهی تا 6 دوره درمانی را بیمه‌ها تقبل می‌کنند.

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری شهید بهشتی گفت: پوشش بیمه‌ای سبب آرامش زوجین برای هزینه‌های درمان ناباروری و در نهایت افزایش درصد بارداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای اروپایی اگر بیماری در حین درمان شانس کمتری برای بارداری داشته باشد می‌تواند این دوره را لغو کرده و به زمان دیگری موکول کند افزود: اما در ایران به دلیل هزینه‌ای که فرد پرداخت می‌کند ترجیح می‌دهد حتی با نیم درصد شانس بارداری دوره را ادامه دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها