امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9638
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 102
فرهاد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: با توجه به مسائل بودجه‌ای و اینکه طی یکی دو سال گذشته به صورت انقباضی بودجه تخصیص داده ...

فرهاد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: با توجه به مسائل بودجه‌ای و اینکه طی یکی دو سال گذشته به صورت انقباضی بودجه تخصیص داده شده است، پیش‌بینی می‌کنیم اگر تسهیلات به اندازه سال گذشته ارائه شود وضعیت خوبی خواهد بود.

وی ادامه داد: بودجه صندوق رفاه دانشجویی در سال 92 به میزان 60 درصد بودجه سال 90 تنظیم خواهد شد بنابراین تعدادی از دانشجویان با این کاهش اعتبارات نمی‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

جعفری‌ گفت: علاوه بر اینکه تمام دانشجویان نمی‌توانند وام دریافت کنند همچنین نمی‌توانیم سقف وام‌ها را نیز افزایش دهیم، با این وجود صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی تلاش می‌کند تا منابع جدیدی را تعریف کند تا نه سقف وام‌ها کاهش یابد و نه تعداد وام گیرندگان کمتر شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت افزود: اما افرادی که به نحوی در امر بودجه نویسی دست‌اندرکار هستند می‌دانند که با این رقم بودجه نمی‌شود صندوق را اداره کرد.

جعفری همچنین از کاهش سقف وام شهریه دانشجویی در مجلس خبرداد و گفت: در کمیسیون تلفیق مجلس قرار شده از 136 میلیارد تومانی که برای وام شهریه دانشجویانی که مجبور به پرداخت شهریه تحصیلی هستند،وجود دارد؛ 100 میلیارد تومان حذف شود.

وی تصریح کرد: این 100 میلیارد تومانی که از وام شهریه دانشجویان حذف می‌شود به فعالیتهای قرآنی اختصاص می‌یابد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تصریح کرد: ضمن اینکه به فعالیتهای قرآنی احترام می‌گذاریم اما اگر این 100 میلیارد تومان کاهش یابد، دانشجویان باید دریافت وام را فراموش کنند.

جعفری گفت: انتظار داریم مجلس اصلاحات لازم را انجام دهد و 100 میلیارد تومان برای وام دانشجویان برگردانده شود.

وی با بیان اینکه اعتبار این وام در سال گذشته 170 میلیارد تومان بوده، گفت: با تصمیم دولت در بودجه جدید، این رقم کاهش یافته است و علاوه بر آن مجلس نیز دو سوم آن را برداشته است.

وی در مورد وام مسکن و وام تحصیلی دانشجویان سال 91-92 گفت: پرداخت این وام‌ها را از 15 بهمن سال 91 آغاز کرده‌ایم و تا تیر تمام آنها پرداخت می‌شود.

جعفری گفت: اعطای این وام‌ها را به دانشگاه‌های مستقر در مناطق محروم واریز کرده‌ایم و به حساب سایر دانشگاه‌ها نیز تا قبل از پایان ترم تحصیلی پرداخت می‌شود.

وی سقف وام مسکن را برای افراد متأهل 50 هزار تومان و برای افراد مجرد 25 هزار تومان عنوان کرد و گفت: میزان سقف وام تحصیلی برای افراد مجرد 38 هزار تومان و برای افراد متاهل 56 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها