امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96387
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۸
تعداد بازدید: 74
يکي از زنان آزاد شده «سجي الدليمي» نام داشته که همسر «أبوبکر البغدادي» است که بعد از آزاد شدن، "جبهة النصرة" براي او و سه ...


يکي از زنان آزاد شده «سجي الدليمي» نام داشته که همسر «أبوبکر البغدادي» است که بعد از آزاد شدن، "جبهة النصرة" براي او و سه فرزندش خانه اي تهيه کرد تا در امنيت به سر ببرند.

به گزارش پیروان موعود، رسانه هاي عربي با انتشار تصويري اين زن که «سجي الدليمي» نام دارد، مدعي شدند که او همسر «أبوبکر البغدادي» سرکرده گروهک تروريستي – تکفيري «دولت اسلامي عراق و شام» موسوم به "داعش" است.

 اين رسانه هاي عربي در مطلب خود تحت عنوان «سجي الدليمي؛ همسر خليفه مسلمانان» نوشتند: شايد بسياري از افراد ندانند که خانم «سجي حميد الدليمي» همسر «أبوبکر البغدادي» است. نام وي چندي پيش در ليستي که از سوي گروهک تروريستي "جبهة النصرة" براي آزاد شدن به حکومت سوريه ارائه شد، وجود دارد.

صبحانه -رسانه هاي عربي در ادامه افزودند: بعد از ماجراي گروگانگيري تعدادي از زنان کشيش در شهر "دير معلولا" در سوريه، "جبهة النصرة" با ارسال ليستي از زنان وابسته به اين گروهک، خواستار آزادي آنان شد تا در مقابل زنان کشيش را آزاد کند. نام «سجي الدليمي» نيز در ليست زنان "جبهة النصرة" بود.

اين رسانه هاي عرب زبان همچنين افزودند: مدتي بعد تبادل ميان طرفين با موفقيت انجام شد. حدود سه ماه بعد از آزاد شدن آنها، «أبومعن السوري» از رهبران "جبهة النصرة" با انتشار مطلبي در صفحه شخصي خود در سايت تويتر فاش کرد که يکي از زنان آزاد شده «سجي الدليمي» نام داشته که همسر «أبوبکر البغدادي» است که بعد از آزاد شدن، "جبهة النصرة" براي او و سه فرزندش خانه اي تهيه کرد تا در امنيت به سر ببرند.

مهر-پایگاه خبری المسله با انتشار گزارشی در این باره اعلام کرد: تعیین جایزه 10 میلیون دلاری توسط آمریکایی ها برای سر ابوبکر البغدادی باعث شده که همه نسبت به نزدیکترین فرد به وی که همسر احتمالی اش است، کنجکاو شوند.

در این گزارش اعلام شده است: به نظر می رسد سجی حمید الدلیمی که چند ماه پیش در توافق آزادی راهبه های سوری شهر معلولا از زندانهای سوریه با میانجیگری قطر  آزاد شده بود، همان همسر ابوبکر البغدادی سرکرده داعش باشد.

"ابومعن السوری" یکی از سرکردگان جبهه النصره که راهبه های سوری را گروگان گرفته بودند، با افشاگری در این زمینه اعلام کرد: ای هواداران داعش بدانید که سجی حمید الدلیمی همسر ابوبکر البغدادی توسط جبهه النصره از زندانهای سوریه آزاد شد و ما قبل از خروج وی از منطقه برای خودش و فرزندانش، مکان امنی را ایجاد کردیم.

"ابو عزام المهاجر" از دیگر اعضای داعش نیز اخیرا در اظهاراتی به طور تلویحی حضور همسر البغدادی در جریان توافق تبادل راهبه های سوری با برخی زندانیان در زندانهای دولت سوریه را تایید کرده بود. این منابع تصویری هم از سجی حمید الدلیمی به عنوان همسر سرکرده داعش منتشر کرده اند که صحت و سقم آن را تاکنون منابع رسمی و دولتی در عراق تایید نکرده اند.

جزئیات ساختار تشکیلاتی داعش در عراق

منابع امنیتی در عراق اعلام کردند: ارتش عراق در جریان بازرسی از منزل یکی از سرکردگان داعش به اطلاعاتی مهم درباره ساختار تشکیلاتی این گروه تروریستی در عراق دست پیدا کرده است. این اطلاعات حاکی از آن است که پس از "ابوبکر البغدادی" (ابراهیم البدری) که فرماندهی داعش را برعهده دارد، "ابومسلم الترکمانی" با نام واقعی "فاضل الحیالی" در جایگاه معاون اول وی فعالیت می کند. نکته مهم اینکه الترکمانی در گذشته به عنوان افسر ارتش عراق در تلعفر خدمت می کرده است.

 

در ادامه این فهرست سران تشکیلاتی داعش در سه بخش وزیران، دفتر جنگ و استانداران معرفی شده است که اکثر آنها از  نظامیان سابق در ارتش و دیگر سرویسهای امنیتی عراق هستند.

خاطرنشان می شود برخی فرماندهان و افسران بلندپایه ارتش عراق به ویژه بدنه بعثی به جامانده در آن،  اخیرا با خیانت به ملت خود، به تروریستهای داعش پیوستند. این افراد بیشتر از شخصیتهای افراطی بوده که هم اکنون از سوی ابوبکر البغدادی در پستهای کلیدی قرار گرفته اند.

برچسب ها:
آخرین اخبار