امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96402
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۵
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تازه‌ترین گزارش ماهانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) حاکی از آن است که ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تازه‌ترین گزارش ماهانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) حاکی از آن است که ایران در ماه ژوئن روزانه دو میلیون و 731 هزار بشکه نفت خام تولید کرده است.

بر اساس گزارش اوپک تولید نفت خام ایران در ماه ژوئن روزانه با 27 هزار بشکه کاهش نسبت به ماه می به روزانه دو میلیون و 731 هزار بشکه در روز رسیده است که این آمار نشان می‌دهد ایران در ماه ژوئن 2014 پنجمین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت بوده است.

این گزارش اضافه می کند: همچنین تولید نفت خام عربستان در ماه ژوئن روزانه با 48 هزار بشکه افزایش نسبت به ماه می به 9 میلیون و 729 هزار بشکه در روز رسید.

از سوی دیگر تولید نفت خام عراق در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل کاهش قابل توجهی داشت و از روزانه سه میلیون و 330 هزار بشکه در ماه می به روزانه سه میلیون و 161 هزار بشکه رسید.

همچنین امارات در ماه ژوئن روزانه 31 هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داد و از دو میلیون و 749 هزار بشکه در روز به روزانه دو میلیون و 780 هزار بشکه رساند و تولید نفت کویت نیز در این ماه روزانه با 22 هزار بشکه کاهش از روزانه دو میلیون و 780 هزار بشکه به دو میلیون 758 هزار بشکه در روز رسید.

این گزارش اضافه می کند درحالی ایران به پنجمین تولید کننده نفت در اوپک تبدیل شده است که علی ماجدی معاون امور بین الملل ویز نفت معتقد است هم اکنون ظرفیت تولید روزانه نفت ایران 4 میلیون بشکه است که در طول مدت 6 ماه می توان به این میزان از تولید دست یافت.

ماجدی معتقد است ایران به دنبال در اختیار گرفتن سهم خود از بازار جهانی انرژی است و دنیا باید به این جمع بندی برسد که به طور طبیعی ایران به عنوان امن ترین و باثبات ترین کشور تامین کننده منابع انرژی در منطقه به شمار می رود.

این گزارش اضافه می کند در حال حاضر مصرف نفت خام در پالایشگاه های داخلی ایران مقداری بیشتر از یک میلیون 800 هزار بشکه در روز است که با یک حساب ساده می توان گفت در ماه ژوئن به طور متوسط روزانه 931 هزار بشکه نفت خام صادر کرده ایم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها