امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96407
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۵
تعداد بازدید: 73
مسعود اطیابی کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره اتفاقاتی که این روزها در غزه روی می‌دهد، گفت: اتفاقاتی در دنیا در حال روی‌دادن ...

مسعود اطیابی کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره اتفاقاتی که این روزها در غزه روی می‌دهد، گفت: اتفاقاتی در دنیا در حال روی‌دادن است که بحث بیداری اسلامی را بیش از پیش جدی می‌کند، سالها پیش زمانی که این بحث مطرح شد بیشتر اندیشمندان چشم و گوش‌شان را بر آن بستند تا موضوع بیداری اسلامی را نبینند و نشنوند.

وی افزود: از این رو سکوت مجامع بین‌المللی درباره وقایع اخیر غزه موضوع جدیدی نیست که بخواهیم نسبت به آن واکنش نشان دهیم و این موضوع دیگر تبدیل به یک جریان طبیعی شده است. امروز اگر کسی نسبت به اسرائیل اعتراضی کند در دنیای سیاسی محکوم می‌شود، اما هر جنایتی که اسرائیل انجام می‌دهد نادیده گرفته می‌شود.

اطیابی با اشاره به اینکه این اتفاقات نشانه زوال رژیم صهیونیستی است، گفت: مطمئن باشید این رژیم امروز از درون متلاشی است و برای حفظ موجودیت خود دست به جنایت در هر گوشه دنیا می‌زند.
 
وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنید جنایت سوریه و جنایتی که در عراق در حال وقوع است پشت پرده آن به اسرائیل مربوط نیست؟

اطیابی افزود: من به این اعتقاد دارم که هرچقدر فریاد داریم باید بر سر استکبار و بر سر نفوذ آن بر مجامع جهانی و فضاهای رسانه‌ای بکشیم . بهترین کار این است که اندیشمندان دلسوز در مقابل جنایات این رژیم در تمام نقاط دنیا سکوت نکنند.

وی افزود: امروز ما باید روشنگری کنیم و افکار عمومی را که با فطرت پاک به وقایع نگاه می‌کنند را نسبت به این اتفاقات آگاه کنیم که برای این کار نقش هنرمندان و رسانه‌ها پررنگ است بخصوص هنر تاثیرگذاری مثل سینما که باید بخش مهمی از این کار را بر عهده بگیرد و با آثار درست، ارزشمند و فاخر تاثیرگذاری کند و البته کاری ارائه شود که در انتها سطحی نباشد تا حرف ملت فلسطین به هر گوشه ای از دنیا برسد، ما باید آثار سینمایی در قالب فاخر با قابلیت عرضه بین‌المللی تولید کنیم تا حرف این ملت را به گوش جهانیان برسانیم.

اطیابی در ادامه اظهارداشت: امروز رژیم صهیونیستی قدرتی ندارد و همچنین قدمت و وجاهت قانونی ندارد، یک رژیم اشغالگر است که حتی به شهروندان خود اجازه زندگی با آرامش را نمی‌دهد چرا که آرامش به ضرر این رژیم است، چه آرامش در درون طرفداران خود و چه آرامش در سایر نقاط دنیا را برنمی‌تابد و اگر در این‌باره روشن‌گری اتفاق بیفتد تاثیرگذار است.
انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها