امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96416
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۵
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «محمد محقق» معاون «عبدالله عبدالله» کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان امروز در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «محمد محقق» معاون «عبدالله عبدالله» کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان امروز در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار داشت: دولت انتقالی می‎تواند زمینه برگزاری انتخابات مجدد را در این کشور فراهم کرده و به اختلافات انتخاباتی به وجود آمده میان کاندیداها پایان دهد.

محقق افزود: در کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان، باید اصلاحات به وجود آمده و انتخابات مجدد نیز در سراسر این کشور برگزار شده و زمینه مشارکت مردم در آن فراهم شود.

معاون عبدالله عبدالله هشدار داد اگر آرای تقلبی از آرای «اشرف‎غنی احمدزی» تفکیک و جدا نشود، بحران افغانستان را فرا خواهد گرفت.

این در حالی است که آمریکا در نخستین اقدام خود برای حل اختلافات انتخابات افغانستان، «جان کری» را اعزام تا با 2 کاندیدای ریاست جمهوری این کشور دیدار و راه برون رفت افغانستان از این چالش‎ را بررسی کنند.

بر اساس اظهارات «جیمز دابینز» فرستاده ویژه آمریکا در امور افغانستان، یکی از نسخه‎های آمریکا برای برون رفت افغانستان از وضعیت کنونی ایجاد دولت ائتلافی میان 2 کاندیدای ریاست جمهوری است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار