امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96433
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، کارشناسان روس معتقدند که آمریکا از روی عمد و بطور مصنوعی در روند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، کارشناسان روس معتقدند که آمریکا از روی عمد و بطور مصنوعی در روند مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین مانع تراشی کرده و مایل نیستند تا تحریمها علیه جمهوری اسلامی کاهش یابد.

«ولادیمیر یوسییف» رئیس بخش قفقاز موسسه تحقیقات جامعه مشترک المنافع بر این عقیده است که تمامی تقصیر به درازا کشیده شدن و کندی مذاکرات نمایندگان ایران و گروه 1+5 ، صرفا بر گردن طرف آمریکایی است.

وی گفت: «دقیقا این آمریکاست که مایل نیست تا تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران برداشته شود و همین امر باعث کندی روند مذاکرات شده است. ضمن اینکه آمریکا در روند مذاکرات بطور مصنوعی مانع تراشی می‌کند.

این کارشناس برجسته روس توضیح داد: «در طرح مشترک گروه 1+5 برای مذاکره با ایران، اصلا مسئله برنامه موشکی ایران و یا مسئله بسته شدن تاسیسات  هسته ای ایران مطرح نبود، ولی این موضوعات بعدا در روند مذاکرات پیدا شده است. مشکل اینجاست که آمریکا نمی‌خواهد تا مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران حل و فصل شود، بلکه آنها می‌خواهند تا این مذاکرات بطور ناراحت کننده‌ای به درازا کشیده شود.»

در عین حال «رجب صفروف» مدیر مرکز مطالعات ایران معاصر در مسکو نیز بر این عقیده است که هدف اصلی تحریم‌های آمریکا ایران تغییر رژیم سیاسی این کشور با استفاده از ابزار خاص خود است.

این کارشناس مسائل ایران می‌گوید: «کاملا واضح است که سناریوی اصلی که تاکنون بر اساس آن عمل شده و تمامی ادعاها در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران، بخشی از این سناریو است که رژیم حاکم بر تهران تغییر یابد که ابراز اصلی آن هم اعمال تحریم‌هاست.»

صفروف افزود: «در حالیکه اقتصاد بسیاری از کشورهای جهان، از جمله روسیه، در نتیجه این تحریم‌ها آسیب جدید دیده است.»

این کارشناس معتقد است که روند مذاکرات هسته‌ای ممکن است بسیار به درازا کشیده شود که این مسئله اصلا مورد تمایل مسئولان ایران نیست، چرا که دولت جمهوری اسلامی و دیگر ساختارهای ایران و حتی مردم عادی این کشور، هر روز منتظر آن هستند که تحریم‌ها علیه کشورشان لغو شود، ولی متاسفانه این چیزی نیست که آمریکا خواهان آن باشد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها