امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96438
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در  مجلس شورای اسلامی در تجمع عفاف و حجاب که ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در  مجلس شورای اسلامی در تجمع عفاف و حجاب که عصر امروز در مقابل پارک ملت برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه از ساحت خدا از کم‌کاری‌هایی که مردم و مسئولان در حوزه فرهنگی انجام داده‌اند استغفار می‌کنم، اظهار داشت: اگر این قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی که 36 نهاد و سازمان را جهت رسیدگی به مقوله حجاب و عفاف موظف کرده، اجرا می‌کردیم شاهد این وضع نبودیم که دل خانواده‌های شهدا خون شود.

وی با بیان اینکه مردم پای ارزش‌ها ایستاده‌اند، گفت: این تجمع شما مکمل و پشتوانه کار مسئولان است، ما یک کار دو وجهی می‌خواهیم اینکه هم متصدیان دستگاه‌ها حجاب را رعایت کنند و هم ارباب رجوع.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام گنجی عضو کارگروه عفاف و حجاب اعلام کرد: حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی تاکنون 3 برنامه در زمینه عفاف و حجاب اجرا کرده. اولین برنامه 31 فروردین‌ماه در حوزه علمیه مروی که مطالبه از روحانیت بود و دومین برنامه 17 اردیبهشت ماه در میدان فاطمه که مطالبه از وزارت کشور بود و برنامه امروز در پارک ملت که سومین برنامه ما و مطالبه از صدا و سیما و دیگر مسئولان فرهنگی است.

وی در ادامه گفت: این یک برنامه سیاسی نیست و به هیچ گروه و حزب و جناحی وابستگی ندارد و صرفاً یک برنامه فرهنگی و امر به معروف است.

گنجی ادامه داد: الحمدلله دولت کنونی مزین به نام تدبیر و امید است و ما امیدواریم که احکام اسلامی در این دولت بیش از دولت‌های قبل اجرا شود. شعار دولت اعتدال است و اعتدال یعنی اسلام، ما از مسئولان دولتی می‌خواهیم که معتدل باشند یعنی به فرامین اسلامی عمل کنند.

وی در پایان با قدردانی از برنامه‌های خوب و عوامل مومن صدا و سیما به ذکر معضلات و مطالبات از رسانه ملی و برخی از دستگاههای فرهنگی دیگر به شرح زیر پرداخت:

1- برخورد گزینشی نسبت به معارف اسلام صورت می‌گیرد، به بعضی از معارف زیاد پرداخته می‌شود اما بعضی همچون امر به معروف نادیده گرفته می‌شود.

2- وضعیت عفاف و حجاب میان بازیگران صدا و سیما بسیار نامناسب است، آنقدر وضع حجاب هنرمندان سیما بد است که دوربین‌های جشنواره‌ها آنها را سانسور کرده و نشان نمی‌دهند و متأسفانه مسئولان با همین حجاب از آنها تقدیر می‌کنند.

وی افزود: بعضی از بازیگران زن در خارج از کشور فسق‌های علنی انجام داده یا عکس‌های آنچنانی می‌گیرند و عکسهای آنها از سیما پخش می‌شود اما هیچگونه مجازاتی از جمله ممنوع‌التصویری برای آنها در نظر گرفته نمی‌شود.

3- متاسفانه برخی از برنامه‌سازان مومن و انقلابی به علت یک نقد، ممنوع‌التصویر می‌شوند.

4- برخی از مجریان زن صدا و سیما با آرایش و چهره‌های بزک‌کرده مقابل دوربین‌ها می‌نشینند.

5- موسیقی‌هایی که از صدا و سیما مخصوصاً از برنامه‌های کودک پخش می‌شود در شأن صدا و سیما نیست.

6- در برنامه‌های تلویزیونی خانم‌های محجبه، خانم‌های گرفتار و بدبخت نشان داده می‌شوند اما خانم‌های بد حجاب غالباً خانم‌های موفق و خوشبخت به تصویر کشیده می‌شوند و اغلب خانه و زندگی در فیلم‌ها بسیار مجلل است در حالیکه غالب مردم همچین خانه و زندگی هایی ندارند.

8- بعضی از مدیران صدا و سیما حاشیه امن برای خود ترسیم کرده‌اند و تا کوچکترین انتقادی از آنها می‌شود سریع برخورد می‌کنند.

9- حتی از برنامه‌های فرهنگی شهرداری انتقاد داریم که در برنامه‌های خود در پارک‌ها و بوستان‌ها موسیقی‌های حرام پخش می‌کنند، برخی می‌گویند این موسیقی از وزارت ارشاد مجوز دارد، فتوای صریح مقام معظم رهبری این است که مجوز وزارت ارشاد دلیلی بر حلال بودن موسیقی نمی‌باشد.

10- در برخی موارد شوی لباس برگزار می‌شود و در آن لباس با طرح پرچم ایران طراحی و تن زنان می‌کنند و مقابل مردان به نمایش در می‌آورند.

11- بعضی از مسئولان فرهنگی در یک مراسم که زن آوازه‌خان در آن برنامه اجرا می‌کند، شرکت می‌کنند آنوقت مسئول فرهنگی می‌گوید بنده اشکالی در آن ندیدم. اشکال را شما تشخیص نمی‌دهید، مردم تشخیص می‌دهند، مسئولی که میخواهد مصلح باشد باید اول صالح باشد.

12- چرا زنان باید چادر را با قیمت گزاف بخرند و در ام‌القرای جهان اسلام یک مانتوی اسلامی پیدا نکنند.

13- چرا در دانشگاه‌های ما مقابل چشم مسئولان و اساتید، روابط و دوستی‌های نامشروع صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها