امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96439
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، ده‌ها فعال سیاسی فلسطینی با برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز در برابر سفارت فلسطین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، ده‌ها فعال سیاسی فلسطینی با برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز در برابر سفارت فلسطین اشغالی در قاهره تحت عنوان «مرزها را برای ما باز کنید» بمباران مستمر نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

این تجمع به درخواست فعالان مستقل و اعضای حزب الکرامه و جریان مردمی مصر و با هدف محکومیت کشتارهایی که در نوار غزه رخ می‌دهد و در خواستار حمایت کامل از فلسطینیان برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراض‌آمیز شعارهایی با عنوان با جان و روح خود را تو می‌کنیم فلسطین، مرگ بر هر مزدوری که قضیه فلسطین را به میلیون‌ها دلار فروخت، غزه خون نمی‌چکد، بلکه خون خود را اهدا می‌کند، سر دادند.
 آنها همچنین پارچه نوشته‌هایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود، فلسطین برخلاف خواست و میل صهیونیسم عربی است، زنده باد مقاومت فلسطینی.

شرکت کنندگان در این تجمع در حالی‌که پرچم فلسطین را در دست داشته و آن را به اهتزاز در آورده بودند، پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش زده و آن را لگد مال کردند.

برخی از شرکت کنندگان در این تجمع نیز با حمله به نوار غزه موضع عبد الفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر در قبال حوادث نوار غزه را محکوم و آن را به دلیل عدم حمایت از اهالی غزه، همدست با اشغالگران دانستند.

در این ارتباط «عز الدین عادل»، یکی از رهبران جریان مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد که قضیه فلسطینی نباید به صورت سیاسی حل و فصل شود.
 عادل افزود: شرکت کنندگان در تجمع امروز از دولت مصر خواهان گشودن گذرگاه‌ها به روی کاروان‌های پزشکی هستند که خواهان عزیمت به نوار غزه می‌باشند و از با فراخواندن سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره اعتراض رسمی کشور مصر را به اطلاع وی برسانند و سفیر مصر در تل‌آویو را به قاهره فرابخوانند و از جامعه بین المللی خواستار دخالت فوری و سریع برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان شدند.

از سوی دیگر «حامد جبر»، یکی از رهبران حزب الکرامه مصر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت که حزب متبوعش با همکاری شماری از نیروهای سیاسی درحال آماده کردن و تجهیز کاروان حمایت و کمک به ملت فلسطین هستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار