امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96440
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی تایمز، وزارت دفاع انگلیس هشدار داد که احتمالاً آمریکا و چین تا سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی تایمز، وزارت دفاع انگلیس هشدار داد که احتمالاً آمریکا و چین تا سال ۲۰۴۵ با یکدیگر وارد جنگ می‌شوند.

طبق مطالعه جدیدی که وزارت دفاع انگلیس آن را به چاپ رساند، جنگ بین آمریکا و چین یکی از مخرب‌ترین سناریوهای بین‌القوه‌ای است که ممکن است تا سال ۲۰۴۵ به وقوع بپیوندد.

طبق این تحقیق، فروش سلاح آمریکا به تایوان، رزمایش آمریکا با کره جنوبی و روابط چین با ایران و کره شمالی احتمالاً می‌تواند تنش‌ها بین واشنگتن و پکن را تشدید بخشد.

در این مطالعه البته گفته شده بود که روابط بین واشنگتن و پکن می‌تواند احتمال درگیری را کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، این مطالعه، مفاهیم دفاعی را برای طیفی از موضوعات از جمله حمل و نقل، بهداشت، آموزش، انرژی، جمعیت و گرمای جهانی بررسی کرده بود. گرمای اقیانوس‌ها به واسطه تغییرات اقلیمی احتملاً بر مهاجرت ماهی‌ها تأثیر می‌گذارد می‌تواند به افت شیلات در آبهای اروپا منجر شود.

طبق این گزارش، جمعیت جهان نیز بین ۸.۳ تا ۱۰.۴ میلیارد نفر افزایش می‌یابد و موجب درگیری بالقوه بر سر منابعی چون آب، زمین و انرژی می‌شود.

این تحقیق هشدار داد که هواپیماهای بدون سرنشین ارزان‌تر می‌شود و این امر می‌تواند موجب شود که این هواپیماها به دست افراد نادرست بیافتند و این مسئله درباره مواد رادیواکتیو نیز صادق است. جنگ بیولوژیکی نیز در این تحقیق مورد اشاره قرار گرفته بود و ممکن است تا سال ۲۰۴۵ ما شاهد جنگ پیشرفته جوی و زیست‌ محیطی شویم به طوریکه حشرات موجب گسترش بیماری‌های انسانی و گیاهی شوند.

بر اساس این گزارش، تا سال ۲۰۴۵، جنایتکاران و مجرمان قادر خواهند بود ماهواره‌های خود را پرتاب کنند و حریم خصوصی افراد و شرکت‌ها را تهدید کنند.

این تحقیق توسط «مفاهیم و مرکز دکترین» وزارت دفاع انگلیس انجام گرفته است و دریادار «جان کینگول» می‌گوید: در حالیکه دسترسی به فناوری افزایش می‌یابد، ما با خطرات جدید امنیتی هم در داخل و هم خارج از کشور مواجه می‌شویم. در غرب، به ویژه، ظهور فردگرایی و رشد حس انزوا و جدایی از ساختارهای حاکم، سیستم‌های سنتی را به چالش خواهد کشید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها