امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96459
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
سید محمد حسین میرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوانسار در خصوص افزایش قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی اظهار کرد: مسلما افزایش قیمت شیر و ...

سید محمد حسین میرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوانسار در خصوص افزایش قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی اظهار کرد: مسلما افزایش قیمت شیر و فرآورده‌های لبنی به نفع تولیدکننده به خصوص کشاورزان و دامداران است.

وی گفت: طی دو دهه به دلیل کامل نبودن قیمت‌گذاری تولیدکنندگان این بخش اقتصادی از سود خود محروم بوده‌اند، از این رو تصمیم دولت به نفع کشاورزان و دامداران است و قطعا موجب تولید بیشتر خواهد شد.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس افزود: از طرفی با افزایش قیمت شیر و فراورده‌های لبنی قشر آسیب‌پذیر نیاز به حمایت دارد که با اختصاص یارانه، این قشر نیز می‌تواند از این محصولات استفاده کند.مهم‌تر از طرف مصرف کننده طرف تولیدکننده است و باید شرایط افزایش قیمت به نفع تولیدکننده در بخش کشاورزی و دامداری باشد.

میرمحمدی در خصوص مقاومت کارخانه‌ها با قیمت مصوب دولت نیز بیان کرد: در این خصوص مشکلی وجود ندارد و باید کارخانجات به سمت عرضه محصولات در بازار رقابتی حرکت کنند و در صورتی که محصول با کیفیتی به دست مصرف کننده رسانده شود از این افزایش قیمت کارخانجات تولیدکننده فرآورده‌های لبنی نیز منتفع خواهند شد.

وی ضمن تاکید بر ورود کارخانجات تولیدکننده محصولات لبنی به بازارهای رقابتی خارج از کشور تصریح کرد: در صورتی که کارخانجات زیر بار افزایش قیمت نروند ممکن است دولت این موضوع را به عنوان کار تکلیفی برای کارخانجات در نظر گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به واقعیت‌های بازار و اقتصاد اضافه کرد: اگر قرار است با سیستم بازار رقابتی حرکت کنیم باید ضمن افزایش قیمت‌ها، درآمد اقشار حقوق بگیر نیز افزایش یابد چراکه بازار مصرف کشور را عمدتا همین اقشار حقوق بگیر اعم از کارگر و کارمند تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/2301/خ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها