امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9646
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ حجت اله واعظی نژاد معاون مشمولان و امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ حجت اله واعظی نژاد معاون مشمولان و امور معافیت‌های این سازمان گفت: ایثارگرانی که میزان جبهه، جانبازی و اسارت آنان به تنهایی در حد معافیت یک فرزند نیست، سوابق ایثارگری آنان با هم جمع شده و در صورتی که به حد نصاب معافیت برسد، حسب مورد یک یا دو فرزند می تواند از معافیت خدمت وظیفه عمومی استفاده کنند.

وی افزود: برابر ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی اصلاحی مصوب 1390، به ازای هر 24 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی و 30 ماه سابقه حضور در جبهه، یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان از خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند.

واعظی‌نژاد اظهار داشت : براساس این ماده قانون، ایثارگرانی که سوابق آزادگی، جانبازی و جبهه آنان در حد معافیت یک فرزند نیست این امتیازات با هم جمع شده و چنانچه به حد نصاب معافیت برسد به ازای هر 30 ماه سابقه جبهه، فرزند دوم وی نیز معاف خواهد شد برای مثال: فردی که داری 40 درصد جانبازی از بنیاد شهید و 15 ماه سابقه جبهه بوده و قبلا یک فرزند وی بواسطه 25 در صد جانبازی معاف شده باشد اکنون با تلفیق 15 درصد جانبازی باقیمانده و 15 ماه سابقه جبهه، فرزند دوم وی نیز معاف خواهد شد.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: ایثارگرانی که از درصد جانبازی بنیاد شهید برای معافیت یک فرزند خود استفاده کرده‌اند در تلفیق نیز باید از باقیمانده درصد جانبازی بنیاد با سابقه جبهه استفاده کنند.

واعظی نژاد یاد آور شد: پیش از این ، چنانچه یک فرزند ایثارگر بواسطه امتیاز ایثارگری والدین از خدمت دوره ضرورت معاف می شد فرزند دوم نمی‌توانست با استفاده از باقیمانده سوابق‌، از امتیاز تلفیق برای معافیت استفاده کند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها