امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96484
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حشمت‌الله فلاحت ‌پیشه، نماینده سابق مردم اسلام‌آباد غرب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

حشمت‌الله فلاحت ‌پیشه، نماینده سابق مردم اسلام‌آباد غرب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه اظهار داشت: اسرائیل بر اساس نقشه راهبردی خاورمیانه عمل می‌کند و هم‌اکنون که اوضاع در این منطقه بغرنج و بحرانی است، بی‌شک صهیونیست‌ها در آن نقش جدی دارند.

وی به پیشروی‌های داعش در عراق و پیش از آن در سوریه و حمایت نتانیاهو از تجزیه عراق اشاره کرد و افزود: نتانیاهو با استفاده از فرصتی که داعش در منطقه برای او فراهم کرده است، دستور حمله به سرزمین‌های اشغالی را صادر کرد.

فلاحت‌پیشه با یادآوری فرصت‌طلبی همیشگی صهیونیست‌ها برای حمله به فلسطینی‌ها در مقاطعی که اوضاع منطقه پیچیده می‌شود، خاطرنشان کرد: این راهبرد، مشخص است که به محض اینکه چالش‌های درونی کشورهای مسلمان بالا می‌رود، میزان پیشروی و تجاوز صهیونیست‌ها نیز بیشتر می‌شود.

وی با ابراز تأسف از اینکه بخش عمده‌ای از نیروی جوان دنیای اسلام به جای توجه به معضل بزرگ جهان اسلام یعنی فلسطین معطوف به اجرای سیاست‌ها و راهبردهای کاهنده برادرکشی شده‌اند، تصریح کرد: اکنون آموزش‌دیده‌ترین جوانان مسلمان در سوریه و عراق با هم درگیرند، در حالی که در سال‌های 1948 تا 1978 این نیرو به جنگ رژیم صهیونیستی می‌رفت.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از زمانی که بحث پیوند غزه و رام‌الله مطرح شد و یک تعهد سیاسی شکل گرفت تا انرژی مقاومت در کنار دیپلماسی و سیاست به پیشبرد اهداف فلسطین کمک کند، رژیم صهیونیستی به شدت ناراحت شده است.

وی شکاف درون مقاومت را همواره به سود اسرائیل عنوان کرد و گفت: اکنون نیز حملات اسرائیل به غزه نشان از حساسیت این رژیم دارد.

فلاحت‌پیشه از گنبد آهنین نه تنها به عنوان سپر دفاع موشکی بلکه به عنوان یک راهبرد امنیتی برای اسرائیل یاد کرد و افزود: آنها به نام تأمین آرامش رژیم صهیونیستی به دنبال بر هم زدن ترکیب جمعیتی سرزمین‌های اشغالی هستند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: مسلمانان اکنون باید با هوشیاری نسبت به انحراف جدی‌ که از سوی گروه‌های تکفیری آنها را تهدید می‌کند، جنگ فرقه‌ای را به جنگ اسلام علیه صهیونیست تبدیل کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها