امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96491
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از کارکنان، اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان تأمین اجتماعی در سومین روز از ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از کارکنان، اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان تأمین اجتماعی در سومین روز از هفته تأمین اجتماعی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفتوگو کردند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: از خداوند میخواهم توفیق خودسازی و بهرهمندی از ماه مبارک رمضان که در آن سفره بیپایان الهیاش در اختیار بشر گذاشته شده است به همگان اعطا کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سازمان تأمین اجتماعی را از جمله مهمترین خدمتگزار به طیف وسیعی از اقشار نیازمند کشور نام برد و افزود: از جمله کارهای بزرگ و قابل توجه جمهوری اسلامی ایران تأسیس سازمان تأمین اجتماعی برای دوران سخت بازنشستگی، بیسرپرستی، درمان و بیکاری است که نیروی کار، کارفرما ودولت در منابع مالی آن سهیم هستند.

وی به آسیبهای وارده بر پیکر سازمان تأمین اجتماعی در دولتی که با شعار عدالت برسر کار آمد، اشاره و تصریح کرد: اگر به همین ترتیب ادامه پیدا میکرد، معلوم نبود دچار چه سرنوشتی میشد و چطور باید احیا میشد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به الکترونیکی شدن فرایند فعالیتها در سازمان تأمین اجتماعی خاطر نشان کرد: اجرایی شدن فرآیند کارها منجر به بالا رفتن سرعت عمل گردید که نه تنها کارگشا بود بلکه موجبات راحتی و آسایش ارباب رجوع و مخاطبان این سازمان را فراهم کرد.

وی ز تلاشهای دکتر نوربخش و همکاران در ترمیم بخش زیادی از آسیبها تشکر کرد و با تأکید بر اینکه انسانها باید از زمان تولد تا آخر عمر خیالشان از تأمین ضرورتهای زندگی همچون تغذیه، تحصیل، بهداشت و درمان و شغل آسوده باشد، گفت: سازمان تأمین اجتماعی وظیفهی بزرگی در زمینه خدمترسانی به مردم و تأمین مواردی که اشاره شد را برعهده گرفته است که امیدوارم همواره موفق باشد و لازم است برای این هدف و تأمین بیمه عمومی دولت و مجلس اقدام کنند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان حوادث تلخ و اندوهبار غزه گفت: اتفاقات اخیر نوار غزه تابلوی از بدترین خشونتها و ظلمهای صهیونیستهاست که لکه ننگ جدیدی در پرونده قدرتهای بزرگ جهانی و سازمان ملل از خود برجای گذاشته است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به بمباران نقاط مختلف غزه توسط اسرائیل، تکرار حادثه خونین بار اخیر غزه در ماه مبارک رمضان و سکوت مجامع بین المللی را تأسف بار خواند و افزود: اسرائیل هراز چندگاهی با حمایت و کمک جریان تروریستی، سازمان ملل و آمریکا کما فیالسابق مردم فلسطین را از وطن و سرزمین خود بیرون و آنها را آواره کشورهای همسایه، میکند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین طی سخنانی به جنایات گروه تکفیری در عراق اشاره کرد و گفت: اینها به خیال خودشان میخواهند اسلام ناب و خلافت جهانی اسلام را تأسیس کنند، اما در واقع به دنبال از بین بردن آبروی اسلام هستند، چرا که جهان رفتارهای آنان را به اسلام نسبت میدهند و در این میان رسانههای معاند خارجی از کردار و گفتار آنان در راستای اهداف خود سوء استفاده میکنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تفرقه را عامل اصلی پیشروی گروهک تروریستی در عراق خواند و افزود: همانطور که آیتالله العظمی سیستانی تأکید میکنند، همدلی و اتحاد دولت و مردم عراق در این زمینه راهگشا و زمینه ساز شکست و خروج نیروهای داعش وجدائی طلبان از عراق است.

وی با تأکید بر اینکه بین حادثه غزه و فعالیت گروهک تروریستی داعش در عراق رابطهی تنگاتنگی وجود دارد، خاطر نشان کرد: در هر دو مورد نقش صهیونیستها بسیار برجسته و پررنگ است و باید مواظب اینگونه رفتارها که تهدیدی برای جهان اسلام به شمار میروند، باشیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تندروی و افراط را پایه اصلی تروریستها برشمرد و گفت: وجود ژنهای افراطی، عقده‌ها، اشتباهات و خیالات در نیروهای افراطی مانع بزرگی برای استقلال و قیام ملتهاست.

وی ادامه داد: تروریسم یک ضلع مثلث از سلطه گری خارجی و استبداد داخلی است که نمیگذارد ملتها آزاد باشند و در تبدیل بهار عربی به خزان عربی نقش بسزائی ایفا میکنند.

در ابتدای این دیدار، دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: این سازمان با 5 هزار و 100 میلیارد تومان کسری بودجه تحویل دولت تدبیر و امید شد.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی حق الناس و یک نهاد خدمت رسان است که ظرف 8 سال گذشته دچار مسایل و خسارت فراوانی شده است از جمله اساسنامه آن طی 5 سال اخیر سه بار تغییر کرده است.

دکتر نوربخش، تأمین اجتماعی را زیرساخت، هدف و از ملزومات پیشرفت و تعالی جامعه خواند و گفت: به عبارتی سازمان تأمین اجتماعی ترجمانی از شعار تدبیر و امید است چرا که با تأمین معیشت و سلامت بیمه شدگان و مستمریبگیران آرامش خاطر را برای آنها به ارمغان میآورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار