امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96516
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، خسرو ساکی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان البرز علاوه بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، خسرو ساکی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان البرز علاوه بر کمبود فضاهای آموزشی و کلاس درس با کمبود شدید نیروهای انسانی در مقاطع مختلف و به ویژه در مقطع ابتدایی مواجه است.

وی ادامه داد: با تمهیدات لازم تا حدودی موفق شده‌ایم کمبود نیروهای متخصص را در رشته‌های مختلف به صورت دو شیفت جبران کنیم اما این مهم نیز در درازمدت جوابگو نیست و نمی‌تواند پاسخگوی جمعیت دانش‌آموزی این استان باشد.

این مسئول در ادامه سخنان خود با بیان اینکه استان البرز با توزیع نامتوازن فضاهای آموزشی مواجه است،‌ افزود: این مهم نمی‌تواند پاسخگوی نیاز دانش‌آموزان باشد این در حالی است که در برخی از مناطق شاهد رشد فضاهای آموزشی و یک شیفته شدن مدارس هستیم اما در برخی از مناطق دیگر تراکم دانش‌آموزی در سر کلاس‌های درس بسیار بالا است.

ساکی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز فاقد اردوگاه‌های آموزشی است، گفت: البته یک اردوگاه در طالقان است که بسیار فرسوده بوده و نیازمند بهسازی است.

وی تأکید کرد: اردوگاه کردان نیز طی چند سال گذشته با توجه به تمامی تأسیساتی که در آن راه‌اندازی کردیم اما حکم قلع و قمع آن از سوی صاحب ملک صادر شده است.

ساکی تصریح کرد: با اداره کل شدن آموزش و پرورش استان البرز انتظار می‌رود که برخی از اردوگاه‌های مستقر در این استان به این اداره کل واگذار شود اما متأسفانه این اماکن همچنان تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران هستند.

*سالن‌های فرهنگی هنری در البرز بسیار محدود است

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه سالن‌ها و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری البرز نسبت به سرانه کشور دچار عقب ماندگی است، تأکید کرد: در این راستا باید با توجه به نیازها این سرانه‌ها را به استانداردهای لازم برسانیم.

*تراکم بالای کلاس‌ها در البرز چالش بزرگی است

ساکی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه تراکم بالای جمعیت در سر کلاس‌های درس یکی از چالش‌های بزرگ محسوب می‌شود، گفت: برخی از کلاس‌ها در مقاطع مختلف 8 دانش‌آموز بیشتر از میانگین جمعیت دانش‌آموزی در کلاس‌های درس دارد که این مهم پیامدش بسیار منفی خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه در سال تحصیلی گذشته 3 درصد رشد جمعیت دانش‌آموزی را داشتیم، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز شاهد رشد جمعیت دانش‌آموزی باشیم که در این راستا می‌توان گفت که 400 کلاس درس در استان کم داریم.

ساکی در ادامه سخنان خود به برنامه‌های آینده این اداره کل اشاره کرد و اظهار داشت: ارتقای کیفیت مدیریتی آموزشی، بازنگری و ساماندهی نیروی انسانی در مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف،‌ شناسایی آسیب‌ها و مشکلات و ارائه راهکارها توسط دانش‌آموزان از مهمترین برنامه‌های وزارتخانه و به تبع آن این اداره کل است.

انتهای پیام/2302/و40/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها