امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96532
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش فارس؛ سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه توسعه دوچرخه سواری در پایتخت با جدیت دنبال می شود، گفت: طی سال جاری تعداد دوچرخه های تهران به 12 ...

به گزارش فارس؛ سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه توسعه دوچرخه سواری در پایتخت با جدیت دنبال می شود، گفت: طی سال جاری تعداد دوچرخه های تهران به 12 هزار و 600 دستگاه خواهد رسید.

معاون شهردار تهران از ورود 5 هزار دستگاه دوچرخه به سیستم حمل و نقل پایتخت خبرداد و بیان کرد: اکنون مزایده خرید 5 هزار دستگاه دوچرخه برگزار شده و برای خرید 10 هزار دستگاه دوچرخه دیگر نیز فراخوان داده شده است.

وی اعلام کرد: اکنون در شهر تهران 7 هزار و 600 دستگاه دوچرخه و 198 خانه دوچرخه وجود دارد که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، توسعه دوچرخه سواری به عنوان یکی از مدل های حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار گرفته است.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه وضعیت آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران، دوچرخه سواری را به یک ضرورت تبدیل کرده است، گفت: در گذر زمان در تهران و البته بسیاری از شهرهای کشور استفاده از دوچرخه به فراموشی سپرده شد. این در حالی است که با توجه به نیاز شهر، مدیریت شهری تهران تلاش کرده دوچرخه سواری را دوباره به شهر بازگرداند.

وی تصریح کرد: اکنون بیش از 222 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شهر تهران وجود دارد که طی سال جاری به 280 کیلومتر خواهد رسید.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه 500 استیشن رک هوشمند دوچرخه سواری در دست احداث است، گفت: بالغ بر 5 میلیارد تومان اعتبار توسعه دوچرخه سواری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران است. در عین حال 15 میلیارد تومان نیز اعتبار تخصیص یافته به مناطق 22 گلانه شهر تهران است که جمعا می توان گفت 20 میلیارد تومان اعتبار توسعه دوچرخه سواری در سال جاری است.

به گفته تشکری هاشمی؛ 5 میلیارد اختصاص یافته به معاونت حمل و نقل و ترافیک در بهره برداری از خانه های دو چرخه استفاده می شود و 15 میلیارد تومان اختصاص یافته به مناطق نیز در قالب توسعه دوچرخه سواری و خرید دوچرخه هزینه خواهد شد.

وی درباره مسیرهای دوچرخه سواری گفت: اکنون 5 مسیر توسعه دوچرخه سواری در دست احداث است که خیابان امام خمینی (ره)، خیابان نواب تا امام حسین (ع)، دولت از سه راه پاسداران تا شریعتی و اندرزگو تا اقدسیه مسیرهای تعیین شده برای این منظور هستند.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه ساماندهی حمل و نقل عمومی در منطقه 12 یکی از اولویت های سال جاری است، گفت: اجرای مسیر دوچرخه سواری در منطقه 12 اولویت نخست بوده که در قالب 2 فاز دوچرخه همگانی و دوچرخه گردشگری اجرا می شود. در مسیر گردشگری منطقه بازار، استفاده از کالسکه دوچرخه در دستور کار قرار دارد که اکنون در مرحله مطالعه نمونه کالسکه ها هستیم.

وی با بیان اینکه ما به شهروندان پیشنهاد می کنیم برای سفرهای کوتاه از دوچرخه استفاده کنند، ادامه داد: گاهی تصور می شود وقتی می گوییم از دوچرخه استفاده کنید، منظورمان این است که شهروندان از منزل تا محل کارشان که ممکن است چندین کیلومتر باشد از دوچرخه استفاده کند، اما می دانیم با توجه به شیب ها، ترافیک تهران، وجود شبکه بزرگراهی و ... برای همه مناطق استفاده از دوچرخه امکان پذیر نیست. اما شهروندان می توانند طی روز وقتی را برای دوچرخه سواری اختصاص دهند و یا در مسیرهای کوتاه از این وسیله نقلیه بهره مند شوند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها