امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96535
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، سید حسن خوشرو اظهار داشت: با توجه به پیشرفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، سید حسن خوشرو اظهار داشت: با توجه به پیشرفت عملیات نازک کاری در بخشهایی از صحن حضرت زهرا(س) سایر عملیات‌های مرتبط با این بخش نیز آغاز شده است.

معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: از آنجا که فرآیند ساخت سازه صحن رو به اتمام بوده و فضاهای بخش زیارتی آن آماده اجرای هنرهای اسلامی نظیر کاربندی، مقرنس کاری و کاسه گچی است کار ساخت نمونه گنبد گچی این صحن از اوایل سال جاری به همراه ساخت نمونه ستون‌های سنگی در دستور کار قرار گرفت.

به گفته معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات تعداد گنبدهای گچی صحن که به صورت پیش ساخته در چند اندازه مختلف آماده می‌شوند حدود 1000 دهنه خواهد بود که بر روی 1100 ستون سنگی که به صورت خشکه چینی طراحی شده و تهویه آن از پایین ستون انجام می شود، قرار خواهد گرفت.

فاز سازه پروژه صحن حضرت زهرا(س) با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی همچنان ادامه دارد و  پس از تایید نهایی نمونه گنبد و ستون، فرآیند ساخت و نصب آنها آغاز می‌گردد.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها