امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96540
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ابتدای این بازدید و در نشستی صمیمی با قضات، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ابتدای این بازدید و در نشستی صمیمی با قضات، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک به مناسبت سالروز ولادت حرت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: غرض از این بازدید ابتدا قدردانی از زحمات همکاران قضایی و اداری و سپس بررسی مشکلات احتمالی و تلاش در جهت رفع آنها در حد مقدورات است.

وی در ادامه افزود: ماه مبارک رمضان دارای ویژگی‌های زیادی است که بیان حتی گوشه‌ای از فضایل آن از عهده این حقیر خارج است، یک شب این ماه بهتر از هزار ماه است، همانطور که می‌دانیم فلسفه آفرینش انسان، عبادت حق‌تعالی است که جلوه زیبای این عبادت در ماه رمضان تجلی پیدا می‌کند و به عبارت دیگر این ماه ویترین عبادت‌ها محسوب می‌شود.

اسماعیلی تأکید کرد: از فضایل این ماه همان بس که نفس‌ها در آن تسبیح و خواب در آن عبادت به شمار می‌رود به همین جهت لازم است خود را در معرض فضایل معنوی این ماه قرار دهیم و با انجام عبادت‌ها از قبیل دعا، تلاوت قرآن کریم، شب‌زنده‌داری و صله ارحام موانع تزکیه نفس را از میان برداریم تا مقدمات خودسازی فراهم شود.

رئیس کل دادگستری در ادامه سخنان خود اظهارداشت: با توجه به آنچه که مطرح شد می‌توان به جرات گفت که امر خطیر قضا در زمره بهترین عبادت‌ها به شمار می‌رود چرا که اساساً قضاوت شغل نبوده و منصب است آن هم از مناصب خاصی که از شئون امامت و ولایت بوده و خداوند آن را از طریق پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع) و مقام ولایت به بندگان برگزیده خود اعطا می‌فرماید.

وی افزود: قضاوت عبادت است و همه فعالیت‌های قضات در عرصه قضاوت عبادت به شمار می‌آید. همانطور که در زمان انجام عبادت در محضر خدای متعال قرار می‌گیریم و از سایر موارد باورمان بیشتر می‌شود لذا در امر قضاوت چنین حالتی متصور است و در محضر خداوندی کار قضایی شکل می‌گیرد و ضرورت دارد همه قضات ضمن باور به این مطلب شئون آن را رعایت کرده و مقدمات و شرایط و آداب را به دقت رعایت کنند.

اسماعیلی خطاب به قضات گفت: من از قضات می خواهم که بدون توجه وارد کار قضا نشده و با دید عبادتی به آن نگاه کنند که در صورت استمرار این امر، خداوند نیز آنان را مورد توجه قرار خواهد داد و در این صورت کثرت کار، زیادی ارباب رجوع و سایر مشکلات، در کار ما خللی وارد نمی‌کند و هرگز خسته نخواهیم شد. البته این موضوع نافی تلاش متولیان امور در جهت کاستن از سنگینی کار و رفع مشکلات در حد مقدورات نخواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها