امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96541
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا کمره‌ای مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا کمره‌ای مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم اختتامیه جشنواره هنری عفاف و حجاب که امروز در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: کارکرد آموزش و پرورش را عام می‌دانیم و مقولاتی مثل عفاف و حجاب در آن معنا می‌شود.

وی افزود: 21 تیرماه روز عفاف و حجاب نامیده شده است و این موضوعی است که وجود شرعی و عرفی آن برای اینکه بتوانیم آن را در جامعه هدایت کرده به فرهنگ غالب تبدیل کنیم برکسی پوشیده نیست و کمتر کسی در آن تردید دارد.

کمره‌ای افزود: در کشور راهپیمایی عفاف و حجاب و نمایشگاه در این خصوص برپا می‌کنیم تا این موضوع را جا بیندازیم و به خصوص عفاف بیشتر جنبه درونی داشته و به لحاظ تأثیر و تأثر رابطه‌ای بین عفاف و حجاب وجود دارد و می‌دانیم که عفاف و حجاب چیز خوبی است اما معنا کردن و شکل و فرم برای آن تعیین کردن کار سختی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی به سادگی معنا و رواج پیدا نمی‌کند و بسیار ظریف است و عفاف روش و منش فرهنگ ما در دین است و در هیچ جا جنسیت برای عفاف و حجاب مطرح نشده است اما در مورد مردان به آن کمتر توجه می‌کنیم و بیشتر آن را برای خانم‌ها بیان می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار