امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96544
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اتریشی «وینر‌تسایتونگ»، آخر هفته باید مبنای توافقی با ایران در زمینه مسئله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اتریشی «وینر‌تسایتونگ»، آخر هفته باید مبنای توافقی با ایران در زمینه مسئله هسته ای گذاشته شود از این رو «جان کری»، «لوران فابیوس»، «فرانک والتر‌اشتاین‌مایر» و «ویلیام هیگ» وزرای خارجه آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس هم فردا راهی وین می‌شوند تا پس از روزها رایزنی، با «جواد ظریف» وزیر خارجه ایران به صورت مستقیم گفت‌وگو کنند. 

«کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که این دیدارها را مدیریت می‌کند هم احتمالا روز یکشنبه برنامه‌ای برای ملاقات وزرای خارجه ترتیب خواهد دید. در این زمینه «مایکل مان» سخنگوی اشتون به ‌وینر‌تسایتونگ گفت که مقامات سیاسی به وین می‌آیند تا با وجود اختلافات موجود، امکانی برای حل دستیابی به توافق بیابند.
 
 بر اساس اخباری که از روند مذاکرات منتشر شده، مذاکرات امروز روند خوبی داشته است و می‌توان در پایان هفته آتی با حضور سران به نتیجه رسید. ظریف می‌خواهد با گفت‌وگو با دیگر وزرای خارجه نقطه‌عطفی در مذاکرات ایجاد شود و موضوع سانتریفیوژها و  مسایل نظارتی برطرف شود.  

«داریل کیمبال» رئیس انجمن کنترل تسلیحات  در این مورد به «ویتر‌تسایتونگ» گفت: «پیشرفت مذاکرات در گفت‌وگوهای هسته‌ای در وین بهتر از آنچیزی بود که گمان می‌رفت.»

«کلسی داونپورت» یکی از همکارات کیمبال هم در این مورد گفت که اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که پیشرفت‌های روشنی در مسایل مهم به دست آمده است البته اختلافات درباره غنی‌سازی باقی هستند. وی معتقد است که سقف غنی‌سازی که از ظرف ایران مطرح شده است، نقشی در واقعیت ندارد اما ایران باید در موقعیتی باشد که بتواند توافق را در کشور ارائه کند. وی معتقد است که برای حل این مسئله باید جامعه جهانی به راهکاری دست یابد که از ایران نخواهد میران غنی‌سازی خود را به مقدار زیاد کاهش دهد که در این راستا راهکارهای خلاقانه‌‌ای وجود دارد.

این روزنامه اتریشی ضمن اشاره به ادعاهای غرب مبنی بر تهدید هایی که درباره برنامه هسته‌ای ایران مطرح است، در عین حال نوشت که اختلافات هسته ای  چندین سال گذشته میان ایران و غرب می تواند در روزهای آینده در هتل کوبورگ حل شود.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها