امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96546
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز شنبه گفت مسکو تا زمانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز شنبه گفت مسکو تا زمانی که منافع ملی‌اش تأمین شود، اتحاد 1+5 در مذاکره با ایران را حفظ می‌کند.

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «تا زمانی که چیزی منافع ملی ما را تهدید نکند، مصمم به حفظ اتحاد (در گروه 1+5) خواهیم بود. اما اولویت اصلی ما پیشبرد منافع ملی است، که این موضوعی کاملا عادی است.»

آقای ریابکوف که ریاست هیئت روس در مذاکرات هسته‌ای را بر عهده دارد، افزود: «ما می‌خواهیم به دستیابی به توافقی متعادل که به منافع هیچ‌یک از طرف‌ها تجاوز نکند، به دست آید. روسیه همواره تأکید داشته است که اتحاد لازمه اصلی دستیابی به نتایج مد نظر است. اما اتحاد نمی‌تواند دیگر مسائل را تحت‌الشعاع قرار دهد.»

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 پنج‌شنبه دو هفته قبل بار دیگر در شهر وین آغاز شد و هنوز هم در جریان است. بر اساس برنامه مشترک اقدام طرفین تا پایان تیر ماه برای دستیابی به توافق جامع فرصت دارند. هرچند امکان تمدید 6 ماهه مهلت مذاکرات وجود دارد، اما طرفین می‌گویند فعلا بر روی تاریخ از پیش‌تعیین شده متمرکز هستند.

معاون وزیر خارجه روسیه در این مورد گفت: «هدف ما این است که روند مذاکرات را تسریع کنیم. اما نمی‌گوئیم که طرف‌ها قرار است برای تمدید مهلت مذاکرات توافق کنند. تا الان هیچ‌کس حتی تمدید یک روزه مذاکرات را نیز در دستور کار قرار نداده است.»
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها