امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96549
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در جبهه حلب همچنان ادامه دارد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در جبهه حلب همچنان ادامه دارد و ارتش سوریه تلاش دارد، همچنان با ادامه عملیات‌های خود و در دست گرفتن ابتکار عمل روند آزادسازی مناطق مختلف استان حلب را تسریع بخشیده و آن را هرچه سریع‌تر منطقه‌ای امن اعلام کند.

در این ارتباط یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که نیروهای ارتش سوریه یک کامیون وابسته به گروه‌های تروریستی را هدف قرار دادند که به سمت مقر دایره اطلاعات هوایی ارتش سوریه در کوی الزهراء در غرب شهر حلب در حرکت بود.

این منبع میدانی درباره این کامیون توضیح داد که کامیون مذکور در تونلی که در آن نزدیکی توسط گروه‌های مسلح حفر شده بود، با 25 تُن مواد منفجره بمبگذاری شده و قرار بود، در ورودی دایره اطلاعات هوایی منفجر شود و راه را برای حمله گروه‌های تروریستی باز کند که ارتش سوریه این عملیات گروه‌های مسلح را خنثی کرد.

منبع مذکور خاطر نشان کرد: پس از عملیات هدف گیری کامیون از سوی ارتش سوریه گروه‌های تروریستی تلاش کردند، از شرایط پیش آمده برای اجرای عملیات خود استفاده کنند، اما با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند که مورد حمایت یگان توپخانه و نیروی هوایی نیز بودند.

این چندمین باری است که گروه‌های مسلح تروریستی تلاش می‌کنند، با حمله به مقر دایره اطلاعات هوایی ارتش سوریه در حلب آن را تصرف کنند که با شکست و ناکامی مواجه می‌شوند.

یکی از مهمترین اهداف گروه‌های تروریستی مسلح از تصرف مقر دایره اطلاعات هوایی ارتش سوریه در حلب قطع راه امداد و کمک رسانی حلب – خناصر است که حلب را از یک سو به دمشق و از سوی دیگر به سواحل سوریه در غرب این کشور مرتبط می‌کند و یکی از شاهرگ‌های ارتباطی ارتش سوریه در شهر حلب شمرده می‌شود.

از دیگر اهداف گروه‌های مسلح برای تصرف مقر دایره اطلاعات هوایی ارتش سوریه در حلب در هم شکستن پدافند هوایی مستقر در این منطقه است که به عنوان یکی از اساسی‌ترین خطوط دفاعی شمال حلب به شمار می‌آید که با در هم شکستن آن امکان نفوذ تروریست‌ها به مرکز حلب و به طور مشخص کوی‌های غربی که در کنترل ارتش سوریه است، فراهم می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها