امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96557
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
 به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز شنبه در ادامه رایزنی‌ها در چهارچوب ششمین دور مذاکرات ایران و 1+5 ...

 به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز شنبه در ادامه رایزنی‌ها در چهارچوب ششمین دور مذاکرات ایران و 1+5 در باره راه حل جامع هسته‌ای، محمد جواد طریف وزیر امور خارجه کشورمان و ویلیام برنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا به ررایزنی پرداختند که این گفت‌وگو یک ساعت به طول انجامید.

ششمین دور مذاکرات ایران و 1+5 به منظور دستیابی به راه حل جامع از روز پنج‌شنبه 12 تیر ماه رسماً در شهر وین آغاز شد.

تیم مذاکره‌کننده ایرانی به ریاست محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی کشور، روز چهارشنبه 11 تیر ماه بدین منظور به وین سفر کرد و از آن روز تاکنون رایزنی‌هایی را با اعضای 1+5 و همچنین کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هلگا اشمیت معاون وی صورت داد.

از روز جمعه 13 تیر ماه، نگارش پیش‌نویس توافق‌نامه جامع هسته‌ای به ریاست معاونان ظریف و اشتون آغاز شد و در طی این مدت رایزنی‌های فشرده‌ای در این زمینه صورت گرفت.

سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای امروز طی گفت‌وگویی با بیان اینکه 60 تا 70 درصد از متن توافق‌نامه جامع آماده است عنوان کرد: هنوز درباره مسائل اصلی محتوایی به تفاهم کامل نرسیده‌ایم.

وزرای خارجه آمریکا، انگلستان، آلمان و فرانسه که قرار است فردا به وین بیایند، به منظور اطلاع از آخرین روند این توافق‌نامه، رایزنی‌هایی دوجانبه و سه‌جانبه‌ای را با هیئت ایرانی صورت خواهند داد.

وزرای خارجه ایران و 1+5 در تاریخ سوم آذر ماه 1392 به توافق‌نامه تحت عنوان برنامه اقدام مشترک درخصوص برنامه هسته‌ای ایران دست یافتند که این توافق‌نامه در ماه سال گذشته وارد مرحله اجرا شد و 29 تیر ماه 1393 زمان پایان شش ماه اول گام اول این توافق‌نامه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها