امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9656
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۹
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی امروز در نشست هم اندیشی، مفاهیم، ابعاد آسیب شناسی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی امروز در نشست هم اندیشی، مفاهیم، ابعاد آسیب شناسی و راهکارهای ارتقاء بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه با اشاره به آیه‌ای از سوره صف مبنی بر سؤال خداوند از بندگان در خصوص راهنمایی به تجارتی که انسان را از عذاب دردناک باز دارد، اظهار داشت: خداوند در این آیه این راه تجارت را مبتی بر سه اصل ایمان به خدا، ایمان به رسول خدا و جهاد در راه خدا با مال انسان توصیه می‌کند که به معنای مدیریت صحیح سرمایه و مصرف بهینه آن در راه خدا است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه موقوفات را یک امانت در اختیار مدیران اوقاف توصیف و تصریح کرد: مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در سال 90، وقف را یک نهاد ممتاز دینی و در سال 91 آن را یکی از برجسته ترین کارهای اقتصادی کشور توصیف کرد.

وی اداره اقتصادی وقف را ضروری دانست و گفت: دشمن امروز تحریم های اقتصادی را به تعبیر خود بصورت فلج کننده علیه کشور بکار گرفته است اما به لطف خداوند موفق نشده است.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه با اعلام اینکه اگر موقوفات به صورت صحیح و اقتصادی اداره شوند و در راه خدا مصرف گردند، برکات فراوانی را نصیب جامعه خواهند کرد، افزود: باید این سرمایه را بعنوان یک جهاد فی سبیل الله بسوی بهره برداری صحیح به پیش ببریم تا نیات واقف را عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به تعبیر مقام معظم رهبری «مدظله العالی» مقاوم کردن اقتصاد در برابر اتفاقات بیرونی است تأکید کرد: یکی از راهکارهای اقتصاد مقاومتی وقف است.

حجت الاسلام محمدی مدیریت وقف را نیازمند نگاه دقیق و اقتصادی و عملی دانست و گفت: امام علی (ع) زمانی که نخلستان کنار مسجد شجره را آماده کردند، تمام آنها را وقف کردند تا از عواید آن فقرا به حج اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه براساس نظر تمام فقهای سنی و شیعه متولی وقف امکان اجرای بهترین مدیرت اقتصادی بر موقوفه‌ها را دارند، خاطر نشان کرد: امیدوارم این جلسه توفیقاتی داشته باشد تا در سال 92 با شکل گیری یک حرکت صحیح در مدیریت موقوفات براساس موازین شرعی، بهترین آثار و برکات را به دست آوریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار