امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96595
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،جلسه نقد و بررسی «برف»روز گذشته، جمعه 20 تیر از ساعت 16:30 با حضور مهدی رحمانی(کارگردان)، ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،جلسه نقد و بررسی «برف»روز گذشته، جمعه 20 تیر از ساعت 16:30 با حضور مهدی رحمانی(کارگردان)، رابعه مدنی،محمدرضا غفاری و آناهیتا افشار (بازیگران) و امین جعفری (تصویربردار) در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
 
 درابتدای جلسه نقد و بررسی مهدی رحمانی کارگردان فیلم «برف» گفت: «برف» به موضوع روزِ خانواده‌های ایرانی یعنی «مشکلات اقتصادی» می پردازد. ما برای این فیلم موضوعی را در نظر گرفتیم که فراگیر باشد و سطح وسیعی از جامعه را در برگیرد.
 
در ادامه هر کدام از بازیگران این فیلم به بیان دیدگاه‌های خود درباره نقششان پرداختند.
 
رابعه مدنی گفت: یک عمر به ما یاد دادند که آبرودار باشیم و این امر در خانواده‌های ایرانی وظیفه بزرگترهاست. در این فیلم نقش مادربزرگی را بازی می کنم که چنین وظیفه ای دارد.
 
وی ادامه داد: بحث مهمی که در این فیلو وجود دارد، بحث چک کشیدن است که برهه‌ای از زندگی بیشتر خانواده‌های ایرانی را به خد اختصاص داده است. در ماجرایی که فیلم برف دارد، هر یک از اعضای خانواده دیگری را متهم می کنند ولی واقعیت این است که همه این اعضا مقصرند.
 
آناهیتا افشار یکی دیگر از بازیگران این فیلم درباره نقشش گفت: شخصیتی که در این فیلم بازی کردم در جاهایی به خودم نزدیک است و گاهی نیز از من دور، که باید آن را بازی می کردم.
 
وی ادامه داد: این شخصیت پنهان کاری زیادی دارد. آشوب بسیاری دارد اما باید آن را پنهان کند. در کل شخصیتی که من در این فیلم بازی کردم از سنش بزرگتر است.
 
محمدرضا غفاری یکی دیگر از بازیگران این فیلم بود که در جلسه نقد و بررسی فیلم حضور داشت.
 
غفاری گفت: فیلمبرداری این فیلم در وضعیتی بسیار آرام و در یک خانه انجام شد. ما آنجا اجازه زندگی کردن داشتیم. نتیجه چنین فضای دلنشین و آرامی بازی باورپذیر بازیگران بود.
 
امین جعفری تصویربردار این فیلم نیز گفت: تلاش کردیم که نور خانه در همه پلان‌ها یکسان و ملایم و واقعی باشد. دکوپاژ و طاحی صحنه فیلم آنقدر خوب انجام شده بود که موجب شد پلان ها تکراری نشود.
 
در بخش دیگری از این جلسه رحمانی کارگردان فیلم گفت: یک خانواده در این فیلم نمونه ای از کل جامعه است. در جامعه ما به دلایلی همه خود را محق این می دانیم که اوضاعمان باید بهتر از این باشد و جالب این که برای رسیدن به این اوضاع بهتر، هیچ تلاشی نمی کنیم. ما چنین قصه ای را از جامعه گرفته ایم و آن را نمایشی کرده‌ایم.
 
رحمانی درباره انتخاب نام برف برای این فیلم اظهار کرد: برف زیبا است و با باریدنش سطوح مختلف را با سفیدیش می پوشاند. در عین حال عمر برف کوتاه است و زود آب می شود و با آب شدنش واقعیت همه چیز مشخص می شود. برف نامی نمادین برای این فیلم است.
 
براساس این گزارش، در این جلسه قرار بود که رویا تیموریان و افشین هاشمی هم حضور داشته باشند که تیموریان در صحنه فیلمبرداری بود و هاشمی هم نمایشی بر روی صحنه داشت.
 
کانون فیلم فرهنگسرای نیاوران چندی است که کار خود را آغاز کرده و در نظر دارد طی برنامه‌های آینده به بررسی فیلم‌های مختلف بپردازد.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها