امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96633
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۸
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، نیره اخوان شنبه‌شب در همایش عفاف و حجاب که در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، نیره اخوان شنبه‌شب در همایش عفاف و حجاب که در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد به تبیین جایگاه عفاف و حجاب در جامعه اسلامی پرداخت و اظهار داشت: امروزه در موقعیتی قرار گرفتیم که شاهد تهاجم همه جانبه دشمن در مسائل فرهنگی مخصوصاً عفاف و حجاب هستیم.

وی ادامه داد: باید برای حفظ عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنیم، فرزندی که در خانواده‌های ارزشی زندگی می‌کند در هرجا و هر موقعیتی که باشد عفت و حجاب خود را حفظ می‌کند و از ارزش‌های اسلامی و شعائر دینی به خوبی تبعیت می‌کند و حتی آنها را نشر خواهد داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: عده‌ای هستند که دین خود را از مسئولین و متولیان امور می‌گیرند و اگر ما خوب رفتار کنیم و الگوی مناسبی باشیم آن عده نیز از ما پیروی خواهند کرد، حجاب ویژگی‌ها و ظرافت‌های بسیاری دارد و باید به این ظرافت‌ها به خوبی آگاه شد تا بتوانیم مشکلات جامعه در زمینه حجاب را حل کنیم.

وی با اشاره به برخی نگرش‌ها پیرامون حجاب گفت: زمانی که عملکرد یک مسئول جاذبه ندارد باعث می‌شود که جوانان نیز جذب گفتارها و نگرش‌های مسئولین را نادیده بگیرند و به علت دافعه به وجود آمده از آنها عبور کنند.

اخوان ضمن تأکید بر لزوم احترام گذاشتن به زنان در جامعه و محیط خانواده اظهار کرد: توصیه‌های بسیاری برای حفظ ارزش و کرامت زن در جامعه اسلامی شده است و باید به آنها توجه کرد، باید مسئولین سنگینی وظیفه‌ای که در زمینه عفاف و حجاب بر دوش آنها است و الگو برداری که از آنها در این زمینه می‌گردد را حس کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس عنوان کرد: تنها تأکید کردن بر حجاب کافی نیست بلکه باید به مواردی مانند پرهیز از غیبت و دروغ، تهمت و دیگر رذائل اخلاقی نیز در جامعه تأکید داشت، چراکه این مسائل از مهم‌ترین مسائلی است که در دین ما به آنها پرداخته شده است و تنها تأکید بر حجاب و عفاف کافی نیست.

وی بیان کرد: محبت یکی از ویژگی‌هایی است که موجب جذب انسان‌ها می‌شود، انسانی که با محبت باشد برای همگان جاذبه دارد، وقتی کسی جذب محبت یک انسان شود پس از آن جذب عقاید و تفکرات آن شخص می‌شود و به مراتب محبت کردن و مرام و رفتار صحیح برای نشر و تبلیغ ارزش‌های دینی اثر دارد.

اخوان با اشاره به اهمیت صداقت در زبان و عمل گفت: ویژگی‌هایی مانند صداقت در زبان و عمل برای همگان پسندیده است و برای مسئولین بسیار مهمتر است، صداقت برای مسئولین امری بسیار زیبنده و مهم است، شخصی که صادق نباشد هر قدر هم محجبه باشد باز جاذبه ندارد و برعکس موجب می‌شود اشخاص از حجاب دلزده شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در پایان ابراز کرد: انصاف و عدالت یکی از ویژگی‌های مهمی است که انسان باید به آن توجه داشته باشد، انصاف و عدالت به این معنا است که انسان با دوست و آشنای خود همانطور برخورد کند که با بیگانگان برخورد می‌کند، در رفتارهای اجتماعی و برخوردهای خود نگرش‌های حزبی و جناحی را مد نظر نگیرد.
انتهای پیام/63001/ذ40/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها