امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96634
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۵
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی شنبه شب در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی شنبه شب در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد که در محل دارالقرآن کریم زنجان برگزار شد، به برنامه قرآنی در حال برگزاری در حسینیه اعظم زنجان اشاره کرد و اظهار کرد: امسال برای دومین سال است که برنامه جمع‌خوانی قرآن کریم در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور باشکوه مردم استان و همچنین مسئولان در این مراسم قرآنی تصریح کرد: عشق و ارادت مردم زنجان به امام حسین (ع) مثال زدنی است.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه عشق مردم زنجان به امام حسین (ع) به علت یکتاپرستی آنها است، افزود: در همین راستا جمع‌خوانی قرآن کریم در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به سنت حسنه گلریزان در حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد که هر سال در ماه رمضان برگزار می‌شود، بیان کرد: خوشبختانه فرهنگ کمک به این گروه در جامعه جا افتاده است که در این راستا باید از خیرین و افرادی که به زندانیان کمک می‌کنند، تقدیر کرد.

خاتمی با اشاره به اینکه در دین اسلام نیز بر فرهنگ کمک و نوع دوستی تاکید بسیاری شده است، افزود: در اصول کافی به نقل از امام صادق (ع) آمده است، کسی که توانایی کمک به نیازمندی را دارد، ولی این کار را انجام نمی‌دهد،خداوند او را گرفتار می‌کند.

وی با تاکید بر دستگیری از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد افزود: درست است فردی که جرم یا خلافی را مرتکب شده باید، تاوان این کار را پس دهد، اما نباید فراموش کرد که کمک به نیازمند نیز یکی از امور پسندیده است که همگان باید توجه خاصی نسبت به این موضوع داشته باشند.
انتهای پیام/73005/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها