امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96645
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، پس از توافق عبدالله عبدالله و اشرف‎غنی احمدزی برای ایجاد دولت وحدت ملی پس از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، پس از توافق عبدالله عبدالله و اشرف‎غنی احمدزی برای ایجاد دولت وحدت ملی پس از شمارش آرا، «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان شب گذشته با شرکت در نشستی خبری از این توافق استقبال و اعلام حمایت کرد.

کرزی افزود: درخواست عبدالله برای وساطت سازمان ملل را پذیرفته و با احمدزی در میان گذاشتم که پس از تأیید وی، موضوع انتخابات به پادرمیانی این نهاد بین‌المللی کشید.

رئیس جمهور افغانستان ضمن تأکید بر اینکه تفتیش آرا در 24 ساعت آینده آغاز شود از کمیسیون مستقل انتخابات این کشور خواست تا در این راستا با سازمان‎های بین‌المللی همکاری کند.

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که نتیجه انتخابات در نزدیکترین زمان ممکن مشخص شده و مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید برگزار شود.

عبدالله و احمدزی 2 کاندیدای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از پادرمیانی سازمان ملل متحد و وزیر خارجه آمریکا بر ایجاد دولت وحدت ملی توافق کردند.

بر اساس توافق این 2 کاندیدا، نتیجه ابتدایی اعلام شده باطل بوده و تمام آرای انتخابات تفتیش می‎شود و پس از آن دولت وحدت ملی که هر 2 کاندیدا در آن سهیم باشد، ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها