امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96662
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 83
محمد‌رضا عربی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روند فروش اوراق تسهیلات خرید مسکن در فرابورس ...

محمد‌رضا عربی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روند فروش اوراق تسهیلات خرید مسکن در فرابورس تاکید کرد: در بازار ایران این اوراق به عنوان یک دارایی پس از مدتی باطل می‌شود، در صورتی که چنین چیزی در دنیا مرسوم نیست.

وی ادامه داد: این اوراق مدت‌دار بوده و پس از مدتی قطعا باطل خواهد شد و خریداران باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به دلایل عدم به صرفه بودن این اوراق در شرایط فعلی تصریح کرد: اکنون طبق آماری که در اغلب کارگزاری‌ها داریم، خریداران چندانی برای این اوراق وجود ندارد و اینکه چه کسی قیمت‌ها را بالا برده مشخص نیست.

عربی تاکید کرد: خریدار با قیمت فعلی باید 20 درصد میزان وام (45 میلیون تومان) به صورت واقعی و به روز پرداخت کند و در ادامه نیز با نرخ 15 درصد این وام را بازپرداخت می‌کند، بنابراین کدام منطق چنین شرایطی را می‌پذیرد؛ آیا این قیمت‌ها کاذب نیست؟

این کارشناس بازار سرمایه در پایان تاکید کرد: پیش از این اوراق در دست دلالان بود که از این میزان نیز ارزان‌تر فروخته می‌شد و اکنون ساز و کار فعلی با توجه به شرایط بازار مسکن پاسخگو نخواهد بود، بنابراین پیشنهاد می‌شود به جای انتشار اوراق به صورت ماهانه در طول 2 تا 3 سال، اوراق یک ماهه فروخته شود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها