امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96666
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 29
«شیخ عبدالمهدی الکربلایی»، نماینده آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجعیت دینی عالی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«شیخ عبدالمهدی الکربلایی»، نماینده آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجعیت دینی عالی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد از رسانه‌های این کشور خواست از توطئه تقسیم عراق و ماهیت واقعی جنگی که میان گروه‌های تکفیری با ملت عراق می‌گذرد، پرده بردارند و در این راه رسانه‌‌ها مسئولیت بزرگی برای کشف حقایق موجود برعهده دارند.

الکربلایی افزود: باید تلاش رسانه‌ها بر کشف حقایق جاری در عراق و اینکه میان گروه‌های تکفیری بیگانه‌ای که خواهان تقسیم و تجزیه عراق هستند و ملت این کشور است، متمرکز باشد.

حوادث عراق جنگ میان تکفیری‌ها و ملت است

شیخ الکربلایی تصریح کرد: آنچه در عراق می‌گذرد، جنگ میان گروه‌های تکفیری و ملت عراق است و در این راستا رسانه‌های عراقی باید به وظیفه‌ حرفه‌ای خود عمل کنند و به جهانیان نشان دهند که جنگ جاری در عراق نزاع طایفه‌ای و مذهبی آن‌گونه که برخی از رسانه‌ها تلاش دارند، آن را جلوه دهند، نیست.

وی تاکید کرد: رسانه‌هایی که تلاش دارند، جنگ جاری در عراق را طایفه‌ای نشان دهند، به طرف‌های دیگر خدمت می‌کنند و این نکته مهمی است که ما آن را دریافته و می‌دانیم که این امر خطری بزرگ برای ملت عراق و ملل دیگر تشکیل می‌دهد.

الکربلایی درباره کمک‌های ارائه شده از سوی عتبات مقدسه به آوارگان نیز گفت:‌ نشست‌هایی برای فعال سازی و استفاده از نیروهایی که در عتبات مقدسه و بارگاه‌ها و مزارهای شریف حضور دارند تا به کمک آوارگان پناهجویان بپردازند، برگزار شده تا به این خانواده‌ها کمک‌های غذایی و پزشکی ارائه شود.

وی ادامه داد: همچنین طرح ایجاد هماهنگی بین عتبات مقدسه و مؤسسات و نهادهای دولتی مرتبط با این امر نیز ارائه شده است. مقرر گردیده کمیته‌ای تشکیل شود و سیاست‌هایی را در خصوص نحوه هزینه کرد مبالغ اختصاص یافته از سوی دولت و طرف‌های مسئول و موسسات و نهادهای خیریه را تدوین کند و فعالیت‌ها و تلاش‌های خود را به موسسات و نهادهای بشر دوستانه داخلی و خارجی توامان توسعه و گسترش دهد.

الکربلایی تاکید کرد که تمام تلاش‌ها باید بر حمایت و کمک به آوارگان و پناهجویان متمرکز شود و این کمک‌ها محدود به کمک‌های ارائه شده از سوی عتبات مقدسه و موسسات ذیربط نباشد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار