امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96678
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره امنیت مرزهای کشورمان، فرآیند انتخاب استانداران و فرمانداران و ... با خبرنگاران حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به گفت‌وگو نشست که چکیده این گفت‌وگو در ادامه می‌آید:  

شرایط مرزهای ما شرایط خوب و قابل قبولی است

امیری درباره امنیت مرزهای کشورمان اظهار داشت: شرایط مرزهای ما شرایط خوب و قابل قبولی است، آقای رحمانی‌فضلی شخصا به همراه مسئولین ذیربط در وزارت کشور مرزهای جنوب شرقی و سیستان و بلوچستان، همچنین‌ کل مرزهای استان کردستان و  کرمانشاه را بازدید کردند.
 


 

وزارت کشور سیاست‌هایش را بر مبنای فشار انجام نمی‌دهد
 
امیری در واکنش به برخی فشارها به وزارت کشور از سوی برخی جریان‌ها و رسانه‌های خاص نیز گفت: در کشور ما دموکراسی وجود دارد و در فضای دموکراسی هر کسی حق دارد حرفش را بگوید، اما آنچه وزارت کشور انجام می‌دهد اینگونه نیست، سیاست‌هایش را بر مبنای فشار تنظیم کند، وزارت کشور چارچوب دارد و براساس آنها یعنی  قانون اساسی فرمایشات رهبری و سیاست‌های روحانی کارش را انجام می‌دهد.

وزارت کشور بر اساس مشی اعتدال رئیس‌جمهور پیش می‌رود
 
سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه روحانی شعار اعتدال را مطرح کرد و توصیه‌ شان هم این است که از افراد تندرو و افراطی در مناصب سیاسی استفاده نشود، افزود: خودشان هم استفاده نکردند؛ دولت و وزارت کشور هم مشی آقای رئیس‌جمهور را دارد و طیق آن پیش می‌رود؛ هم از اصلاح‌طلبان معتدل و هم از اصولگراهای معتدل استفاده کرده است چراکه کشور دیگر کشش دعوا و درگیری را  ندارد.

تجمع در اماکن عمومی نیاز به مجوز دارد

قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس در پاسخ به این سؤال که فرآیند دادن مجوز به تجمعات به چه شکلی است، افزود: تشکل‌های قانونی در فضاهای بسته نیازی به در خواست مجوز ندارند اما در فضاهای باز و اماکن عمومی مثل معابر و پارک‌ها نیاز به مجوز است که وزارت کشور سیاست‌های کلی را تعیین کرده است اما مرجع صدور مجوز است استانداری ها هستند اگر صلاح بداند مجوز می‌دهد اما گاهی مسئولیت‌ها مشخص نیست یا گاهی محیطی است که منجر به زحمت‌هایی شود، مجوز نمی‌دهد.

در انتخاب فرمانداران دقت را فدای سرعت نمی‌کنیم

وی همچنین به انتخاب فرمانداران از سوی وزارت کشور اشاره و تصریح‌کرد: بیش از 75 درصد فرمانداران تا کنون تعیین و تکلیف شده‌اند و تغییر پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود 430 فرمانداری داریم، افزود: انتخاب فرماندار یک فرآیندی دارد، استعلام از مراجع نظارتی باید برای آنها گرفته شود، هم در استان و هم در تهران مصاحبه دهند و یک کار اداری دارد که باید انجام شود که تا حدودی زمان‌بر است، ضمن اینکه ما باید دقت را فدای سرعت نکنیم، اما تلاش‌مان این است که هر چه زودتر دولت در همه سطوح مستقر شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها