امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96692
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرتضی رحمانی موحد امروز در نشست خبری جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد اقتصاد و فرهنگ که 5 مهرماه برگزار می‌شود، ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرتضی رحمانی موحد امروز در نشست خبری جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد اقتصاد و فرهنگ که 5 مهرماه برگزار می‌شود، اظهار داشت: این جشنواره در 22 محور گردشگری و مدیریت جهادی، گردشگری و جوامع محلی، گردشگری و فضای مجازی، گردشگری و حمل و نقل، گردشگری و خانواده، گردشگری و فرهنگ، گردشگری و خلاقیت، گردشگری و اقتصاد، گردشگری و رسانه، گردشگری و اشتغال، گردشگری و امنیت، گردشگری و محیط زیست و... برگزار خواهد شد.

وی افزود: افرادی که می‌خواهند در این جشنواره شرکت کنند می‌توانند به آدرس www.irantourismfestival.ir مراجعه کنند که مهلت ارسال آثار نیز تا آخر مردادماه است.

وی از نمایش آثار منتخب در نمایشگاه حاشیه این جشنواره نیز خبر داد.

بزرگداشت یک روز به جای یک هفته برای گردشگری

معاون گردشگری کشور از بزرگداشت روز جهانی گردشگری همچون مابقی کشورهای جهان خبر داد و گفت: امسال دیگر شبیه سالهای گذشته به مناسبت روز جهانی گردشگری یک هفته مراسم برگزار نمی‌شود بلکه تنها یک روز به آن اختصاص می‌یابد.

رحمانی موحد درباره علت چنین تصمیم گیری نیز گفت: آسیب‌شناسی در این زمینه صورت گرفته است که از یک سو این هفته با رویدادهای مهم استانها در کشور تلاقی پیدا می‌کرد و از سوی دیگر نیز این 7 روز استمرار، باعث خستگی در کار می‌شد.

همه مردم آخر تابستان سفر نروند

وی درباره برنامه‌ریزی برای سفرهای تابستانی مردم نیز اظهار داشت: جلساتی با اعضای ستاد سفرهای کشور داشته‌ایم و آیین‌نامه سفرهای تابستانی را نوشتیم و ابلاغ کرده‌ایم.

معاون گردشگری کشور افزود: از مردم می‌خواهیم که مثل نوروز، سفرهای خود را به روزهای آخر موکول نکنند تا با حجم زیادی از مسافر در مسیرها مواجه نشویم.

رشد 200 درصدی توریست خارجی تا نیمه خرداد

رحمانی درباره آمار حضور گردشگران خارجی در کشور نیز تصریح کرد: از ابتدای امسال تا نیمه خردادماه حضور گردشگر خارجی در کشور 200 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: حضور گردشگران اسپانیا و ایتالیا نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 برابر شده است.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه عمده تورها برای فصل بهار و ابتدای تابستان برای گردشگران خارجی ورودی به کشور برنامه‌ریزی می‌کنند، گفت: البته از اواخر شهریور موج جدید مسافران خارجی به کشور را شاهد خواهیم بود.

درآمد حاصل از گردشگر خارجی را نمی‌توانیم اعلام کنیم

رحمانی درباره میزان درآمد حاصل از حضور این گردشگران خارجی در کشور تصریح کرد: به دلیل نداشتن نظام جامع اقماری قادر به احصای این آمار درآمدی نیستیم.

اعداد دقیق را حوزه‌های دقیق اعلام می‌کنند

معاون گردشگری کشور در پاسخ به انتقادی که چرا پاسخ‌های معاونت گردشگری معمولاً کلی‌گویی است و زمانها را با واژه «به زودی» اعلام می‌کنند؟ گفت: اعداد دقیق برای حوزه‌های دقیق است ما که شهرداری نیستیم تا یک تابلو بزنیم و روزشمار زمان پایان پروژه را اعلام کنیم و گاهی آن را صفر کنیم و دوباره اعلام کنیم. در حوزه انسانی که با فرهنگ و انسان در ارتباط است بعید است جرأت دقیق صحبت کردن را در آن داشته باشیم.

رحمانی موحد درباره زمان اجرایی شدن طرح کارت شتاب گردشگران خارجی نیز گفت: «به زودی» حل می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها