امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96737
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در جلسه تفسیر سوره مبارکه زمر که ظهر امروز در مدرسه حجتیه قم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در جلسه تفسیر سوره مبارکه زمر که ظهر امروز در مدرسه حجتیه قم برگزار شد با اشاره به استفاده از روش مقابله در قرآن کریم اظهار کرد: مقابله یک قانون در قرآن است که هرگاه درباره دوزخیان مطلبی را بیان کرده در مقابل آن از بهشتیان سخن به میان آورده است.

وی اضافه کرد: زیان‌کاران افرادی هستند که عمر آن‌ها در حال گذر است اما توشه‌ای برای خود جمع‌آوری نکرده‌اند و در روز قیامت عذاب بزرگی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

این مرجع تقلید سایه جهنمیان را غرفه‌هایی که تمام اطراف آن‌ها را آتش فراگرفته است دانست و گفت: با این توصیف وای بر حال جهنمیان خواهد بود و این کیفرها در نظر گرفته شده است تا ما در دنیا به غفلت کشیده نشویم و جز برای خدا عمر خویش را هدر ندهیم.

سبحانی به برخی از تفکرات افراد جاهل اشاره کرد و ادامه داد: افرادی ناآگاه با استفاده از آیات قرآن کریم برای مردم شبهه ایجاد می‌کنند و با بیان اینکه خداوند در قرآن اغراق کرده است، مردم را به غفلت خواهند کشاند.

وی تصریح کرد: اگر خداوند به گروهی وعده عذاب دردناک را بدهد در عمل به وعده خود هرگز کوتاهی نخواهد کرد.

سبحانی ویژگی مسلمانان واقعی را در مرحله اول دوری جستن از بت پرستی و در مرحله دوم روی‌آوردن به سوی خداوند تبارک و تعالی برشمرد و ابراز کرد: این اصل نشان‌دهنده خصلت ایجابی مسلمان بودن است.

وی با بیان تفاوت توبه و انابه خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در ماه مبارک رمضان بر مسئله انابه که همان ایمان به معاد و لزوم اهمیت به حضور خداوند است تاکیدهای بسیاری کرده است.

این مرجع تقلید مسلمان واقعی را اهل تفکر دانست و یادآور شد: خداوند بهشت الهی را به مسلمانان و مومنان خردمند و آگاه وعده داده است.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه امروزه داعش در عراق جنایات بسیار وحشیانه‌ای انجام می‌دهد، اظهار کرد: دین داعش فقط بلند کردن ریش است و منطق، سنت و عقل در دین آن‌ها هیچ جایگاهی ندارد.

وی اضافه کرد: اگر این گروهک تروریستی عقل داشتند، مشکلاتشان را طی جلسه‌ای برای علما و بزرگان اسلام عنوان می‌کردند و برای آن‌ها دنبال راه حل می‌بودند اما ظلم و ستم هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.

سبحانی با اشاره به اینکه دشمنان در میان حقانیت داعش‌ و حکومت‌های اسلامی شبهه ایجاد کرده‌اند، بیان کرد: اگر آن‌ها مدتی دیگر صبر کنند ظلم داعش دامن خود آن‌ها را هم خواهد گرفت و معلوم خواهد شد حق با چه گروهی است.

انتهای پیام/2258/ر40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها