امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96739
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر سابق بهداشت ترکیه و نماینده پارلمان آن کشور روز یکشنبه 22تیرماه با اعضای ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر سابق بهداشت ترکیه و نماینده پارلمان آن کشور روز یکشنبه 22تیرماه با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار عبدالرحمان رستمیان، با بیان اینکه اولویت اصلی رئیس مجلس و رئیس جمهوری اسلامی ایران، تحول در نظام سلامت می‌باشد، یکی از اهداف کمیسیون بهداشت و درمان و مجلس را ارتباط مؤثر با کشورهای همسایه و مبلمان و انتقال تجربیات متقابل جهت برنامه‌ریزی بهتر دانست.

در ادامه این دیدار احمد آریایی نژاد، عضو کمیسیون بهداشت و درمان، رها شدن از قید استعمار، استثمار، و استکبار جهانی را نتیجه انتقال تجارب و ارتباط کشورهای دوست، همسایه، هم‌دین با یکدیگر دانست و گفت: هرجا کشتار، خونریزی، جهل گاهی است، ردپای استکبار وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه محور توسعه و پیشرفت پایدار حفظ جمعیت سالم و بهداشت می‌باشد افزود: ما به عنوان یک کشور اسلامی علاوه بر سلامت جسمی به سلامت اخلاقی و روحی اهمیت می‌دهیم و دوای درد بشریت عمل با دستورات و فرامین الهی و قرآن است.

وی در پایان سخنانش، تقدم پیشگیری بر درمان را، علاوه بر کم هزینه بودن آن ، عامل‌هایی از وابستگی به کشورهای غربی، برشمرد.

مسعود پزشکیان نیز در این دیدار، بر اهمیت عنصر عدالت جهت تنظیم و تدوین هرگونه برنامه در رابطه با نظام سلامت در کشور تأکید کرد.

در ادامه این دیدار وزیر سابق بهداشت ترکیه نیز ضمن تشریح برنامه جامع نظام سلامت در ترکیه، حمایت از مردم در برابر سختی‌های مالی ناشی از سلامت را ضروری دانست و افزود: غرب و استکبار جهانی بر کشورهای مسلمان فشار می‌آورند و ما در قبال نیازهای افراد جامعه اسلامی مسئول هستیم و این نه تنها وظیفه‌ سیاسی‌ ما، بلکه وظیفه اصلی و مذهبی ما است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها