امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9676
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 120
مسعود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به بررسی قیمت گندم در صحن علنی مجلس که به رغم موافقت ...

مسعود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به بررسی قیمت گندم در صحن علنی مجلس که به رغم موافقت نمایندگان با خرید به نرخ قیمت جهانی به دلیل نرسیدن به حد نصاب دو سوم به کمیسیون تلفیق ارجاع شد، گفت: پیشنهاد می‌شود همچنان که در قانون بهره‌وری کشاورزی هم مطرح شده است نرخ خرید گندم با قیمت جهانی انجام شود و یا اجازه صادرات با تعرفه صفر داده شود.

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی افزود: همچنانکه در قانون بهره‌وری کشاورزی هم تاکید شده قیمت گندم سالانه به اضافه نرخ تورم محاسبه شود و اگر کمتر از نرخ جهانی بود همان قیمت جهانی ملاک خرید شود.

وی ادامه داد: تعجب می‌کنم از نمایندگانی در مجلس که با این توجیه که قیمت جهانی گندم متغیر است و افزایش نرخ گندم در داخل باعث افزایش قیمت نان و فشار بر مردم می‌شود با خرید به قیمت بالاتر از کشاورزان مخالفت می‌کنند.

اسدی گفت: کشور سالانه مقدار زیادی گندم به نرخ جهانی وارد کشور می‌کند و همین پول اضافه را به جیب کشاورزان خارجی واریز می‌کنند، اما حاضر نمی‌شود از کشاورزی داخلی به همان قیمت خریداری کند.

وی با تصریح اینکه برخی از گندم‌های وارداتی نیز آلوده هستند گفت: دولت ترجیح می‌دهد گندم آلوده را با قیمت بالاتر از کشاورز خارجی بگیرد اما گندم مرغوب و مطمئن را از کشاورز داخلی خریداری نمی‌کند.

اسدی گفت: اگر افزایش قیمت گندم موجب گرانی نان هم بشود نباید تنها از جیب کشاورز پرداخت شود دولت باید تلاش کند این یارانه از کل مردم دریافت شود و این خلاف عدالت است.

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی تصریح کرد: نمایندگان مجلس بدانند مجمع تشکل‌های کشاورزی تمام بررسی‌های صحن مجلس را رصد می‌کند و اگر نماینده‌ای از حقوق کشاورزان دفاع کند و یا دفاع نکند همه را به مردم حوزه انتخابی پیامک می‌کند تا بدانند چه نمایندگانی را به مجلس فرستاده‌اند.

به گزارش فارس، روز گذشته در صحن علنی مجلس در بررسی لایحه بودجه سال 92 نمایندگان با خرید گندم به نرخ جهانی( کیلویی 1200 تا 1300) تومان موافقت کرده‌اند اما به دلیل اینکه به حد نصاب دو سوم نرسید بند 12 این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها