امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96769
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دماوند به نقل از روابط عمومی بهزیستی شهرستان دماوند، منیر بیگلربیگی امروز در نشستی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دماوند به نقل از روابط عمومی بهزیستی شهرستان دماوند، منیر بیگلربیگی امروز در نشستی اظهار داشت: ترکیبات مخصوص تنباکو که فروخته می‌شوند، اغلب با میوه، عسل، شهد و بعضی گیاهان با غلظت زیادی طعم‌دار شده‌اند که جذابیت کاذب در مصرف‌کننده ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: هر وعده قلیان برابر مصرف یک پاکت سیگار است و مصرف قلیان دود بسیار زیادتری را در مقایسه با کشیدن یک نخ سیگار ایجاد می‌‌کند؛ به صورتی که مصرف یک نخ سیگار بین 500 سی‌سی تا یک لیتر دود تولید می‌‌کند و قلیان بسیار بیشتر از این ضرر دارد.

معاون امور فرهنگی و پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان دماوند اضافه کرد: استفاده یک بار از قلیان، 10 تا 20 لیتر دود تولید می‌کند و دود استنشاق ‌شده از قلیان، نه تنها همه مواد سرطان‌زای دود سیگار را داراست، بلکه مونوکسیدکربن بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر شخصی مبتلا به بیماری‌های ریوی به استعمال دخانیات و کشیدن قلیان ادامه دهد، بدون شک به سرطان ریه و دستگاه تنفسی مبتلا می‌شود.

بیگلربیگی با بیان اینکه به اکثر تنباکو‌هایی که در سال‌های اخیر به بازار آمده است، اسانس‌هایی اضافه می‌‌شود که این اسانس‌ها علاوه بر تحریک دستگاه تنفسی، موجب حساسیت و آلرژی می‌شود، افزود: بنابراین علاوه بر بیماری‌های ذکر شده، قلیان آلرژی و سرفه‌های مزمن همراه با خلط را برای فرد به همراه دارد؛ همچنین مصرف‌ قلیان جنین مادران باردار را نیز با خطر مواجه می‌کند.
انتهای پیام/2568/الف
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها