امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9677
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 150
به گزارش فارس به نقل از تک اینوستور، این بازی ها در ژانر تیراندازی اول شخص هستند و مهاجمان با سوءاستفاده از آسیب پذیری های یاد شده می توانند به سرور ...

به گزارش فارس به نقل از تک اینوستور، این بازی ها در ژانر تیراندازی اول شخص هستند و مهاجمان با سوءاستفاده از آسیب پذیری های یاد شده می توانند به سرور اجرای این بازی ها نفوذ کرده و از این طریق وارد رایانه هایی شوند که به این سرورها متصل هستند.

محققان امنیتی شرکت ReVuln در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که آسیب پذیری یاد شده در چند موتور بازی مانند CryEngine 3، Unreal Engine 3، Hydrogen Engine و id Tech 4 وجود دارد.
این موتورها برای طراحی چند بازی از جمله Quake 4، Crysis 2، Homefront، Brink، Monday Night Combat، Enemy Territory: Quake Wars، Sanctum، Breach، Nexuiz و دهها بازی دیگر به کار گرفته شده اند.

آسیب پذیری های یاد شده برای اجرای کدهای مخرب بر روی رایانه های قربانی و همین طور انجام حملات موسوم به denial-of-service قابل استفاده هستند. اطلاعات جزیی تر وفنی در این زمینه در قالب یک ویدیو و همین طور مقاله ای تحقیقی منتشر شده است.

تاکنون طراحان بازی های آسیب پذیر هیچ وصله ای برای حل مشکلات یاد شده عرضه نکرده اند و اصولا اطلاعی از این موضوع نداشته اند. همچنین گزارشی از سوءاستفاده جدی از حفره های یاد شده نیز منتشر نشده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها