امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96781
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، فرهاد پورفرضی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با عنوان دستاورد طرح تحول نظام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، فرهاد پورفرضی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با عنوان دستاورد طرح تحول نظام سلامت در اردبیل گفت: آمار کلی بیماران مراجعه‌کننده به بیمارستان‌ها به شکل روزانه در 10 بیمارستان استان اردبیل 10 هزار و 23 نفر بود که با اجرایی شدن این طرح در این مدت این رقم با پنج درصد افزایش به 2 هزار و 129 نفر رسیده است.

وی تعداد بستری‌های بیمارستانی را قبل از اجرای طرح 257 بیمار بستری عنوان کرد و افزود: با افزایش هشت درصدی مراجعات بستری در حال حاضر این تعداد بستری به 246 مورد رسیده که از آمار اولیه کمتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، (پرداختی‌های این حوزه را) سهم بیمار 10 درصد در مناطق شهری و پنج درصد در مناطق روستایی عنوان کرد و گفت: مابقی این هزینه‌ها از محل یک درصد ارزش افزوده و بحث هدفمندی یارانه‌ها تامین شده و در اختیار بیمارستان‌ها گذاشته می‌شود تا هزینه‌های کمرشکن سال‌های گذشته به حداقل رسیده و تعدیل شود.

پورفرضی با اشاره به هتلینگ بیمارستان و ارتقای کیفی بخش‌های بستری و مطلوب بودن تجهیزات ارائه شده به مریض و همراه بیمار تصریح کرد: در کنار آن کیفیت غذای تحویلی به مریض نیز افزایش یافته است.

این مسئول به کارهای عمرانی و خدماتی مناسب برای ایجاد هتلینگ بیمارستان‌ها و رساندن وضعیت حداقل به شرایط مراکز و هتل‌های سه ستاره اشاره کرد و افزود: در برخی از بیمارستان‌های این استان سرویس‌های بهداشتی و سطح خدمات در حال اصلاح و ارتقاست که امیدواریم در شش ماه آینده به کیفیت مطلوب در این زمینه دسترسی پیدا کنیم.

دبیر شورای سلامت استان اردبیل گفت: این خدمات باید در شان مردم ارتقا یافته و تجهیزات بیمارستانی نیز وضعیت مطلوب‌تری پیدا کنند چراکه پسندیده نیست ما تجهیزات بستری را در بیمارستان‌ها به شکل ناقص و فرسوده داشته باشیم.

پورفرضی سومین بسته حمایتی در این حوزه را ترویج زایمان طبیعی به جای سزارین‌های بسیار گسترده عنوان کرد و ادامه داد: قبل از اجرای طرح میزان سزارین در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بیش از 64 درصد بود که یک رقم بسیار نگران‌کننده محسوب می‌شد در حالی که در حال حاضر در بیمارستان‌های دولتی آمار 42 درصد زایمان به روش طبیعی و 58 درصد به روش سزارین به ثبت رسیده است که قرار است تا آخر سال در طرح تحول سلامت 10 درصد میزان سزارین در بیمارستان‌ها کاهش یابد.

وی تاکید کرد‌: ما در همه بیمارستان‌ها اعم از بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی این کاهش 10 درصدی را اعلام کردیم و این بیمارستان‌ها موظف هستند برای حفظ درجه بیمارستانی خود 10 درصد تعدیل را داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه به تبع دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، متخصصان زنان و زایمان نیز موظف هستند تا میزان اعمال جراحی سزارین خود را 10 درصد کاهش دهند، گفت: اگر این کاهش اتفاق نیفتد با متخصصان نیز برخورد قانونی انجام می‌شود.

پورفرضی افزود: در این دو ماه ما جلوتر از برنامه 13 درصد کاهش را انجام دادیم و در بیمارستان‌های خصوصی و تامین اجتماعی نیز آمارها حاکی از کاهش 2,5 درصدی است که تا پایان امسال باید 10 درصد تعدیل و کاهش اتفاق بیفتد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان تعرفه تشویقی برای جراحان را پنج برابر شدن تعرفه فعلی عنوان کرد و گفت: رایگان بودن زایمان طبیعی نیز رغبتی در مادران ایجاد کرده تا به این سمت گرایش پیدا کنند هر چند که ما تلاش می‌کنیم زایمان بی‌درد را نیز در استان گسترش دهیم.

انتهای پیام/62007/م40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها