امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96794
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حسن ‌طاهر‌احمدی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات بیمارستان ولی عصر(عج) اراک اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حسن ‌طاهر‌احمدی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات بیمارستان ولی عصر(عج) اراک اظهار داشت: طرح نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) اراک در 13 طبقه با تجهیزات و امکانات مدرن پیش‌بینی شده است.

وی عمده مشکل بیمارستان فعلی ولی عصر(عج) را فرسودگی بافت بیمارستان عنوان و تصریح کرد: کمبود تخت بیمارستانی و فرسوده بودن تجهیزات و دستگاه‌ها از دیگر مشکلات این بیمارستان است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه بافت و تجهیزات فرسوده این مرکز درمانی موجب نارضایتی مراجعه کنندگان شده است، ادامه داد: در تمامی روزهای هفته ضریب اشغال تخت این بیمارستان بین 100 تا 120 درصد است و زمانی که تخت‌ها پر شود برای ارائه خدمت به بیماران در راهروها تخت بستری قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر لزوم نوسازی و تعیین تکلیف پروژه نیمه کاره بازسازی بیمارستان ولی عصر(عج) اراک به عنوان مرکز مادر تخصصی درمان و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: در نشست‌های اخیر با مقامات ارشد استانی مقرر شد منابع مالی مورد نیاز به منظور ساخت این بیمارستان از محل فروش اموال مازاد بیمارستان و کمک‌های مردمی و کمک خیرین ساخته شود.

طاهراحمدی خاطر نشان کرد: در همین راستا فروش خوابگاه حضرت معصومه(س) و تامین چهار هزار متر زمین با نرخ کارشناسی توسط راه و شهرسازی برای ساخت خوابگاه جدید در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون مجوزهای شهرداری برای ایجاد دو طبقه تجاری و 13 طبقه کاربری مسکونی اداری اخذ شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه با فروش خوابگاه حضرت معصومه(س) نوسازی این بیمارستان امکان‌پذیر نیست، مشارکت و واگذاری بخشی از این خوابگاه و یا فروش زمین 25 هزار متر مربعی دانشگاه در حال بررسی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری مزایده فروش خوابگاه حضرت معصومه(س)  و مناقصه تعیین پیمانکار برای ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) خبر داد و بیان داشت: در حال حاضر 14 میلیارد تومان از محل منابع اعتباری تخصیصی برای نوسازی و انجام مرحله اولیه سازه  این بیمارستان فراهم است.

وی گفت: با توجه به اینکه با آغاز فعالیت نوسازی این بیمارستان احتمال آسیب بخش‌هایی چون اورژانس، فوریت‌های پزشکی و دیالیز وجود دارد، این بخش‌ها باید به مراکز درمانی امیرکبیر و امیرالمؤمنین(ع) منتقل شوند که برای آماده ‌سازی زمینه انتقال مرکز دیالیز به بیمارستان امیرکبیر و اورژانس به بیمارستان امیر المومنین(ع) 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

طاهراحمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی اراک قبل از عید 120 میلیارد تومان بدهی داشت که با مساعدت‌های انجام شده این میزان به 100 میلیارد تومان کاهش یافته است.

به گفته وی از این میزان بدهی 20 میلیارد مختص به بدهی دارویی، 15 میلیارد بدهی تجهیزاتی، 40 میلیارد بدهی پرسنلی و بدهی 13 ماهه نظام تحول است.
انتهای پیام/87001/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار