امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9681
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش فارس به نقل از رویترز، تداوم این حملات می تواند در آینده پایداری و کیفیت خدمات انتقال نیروی برق را به خطر بیندازد، خدماتی که بیش از 300 ...

به گزارش فارس به نقل از رویترز، تداوم این حملات می تواند در آینده پایداری و کیفیت خدمات انتقال نیروی برق را به خطر بیندازد، خدماتی که بیش از 300 میلیون نفر در سراسر ایالات متحده از آن بهره می برند.

گزارش 35 صفحه ای دو نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نشان می دهد، دهها نیروگاه در این کشور روزانه یا به طور دائم مورد حملات سایبری قرار می گیرند. این وضعیت ممکن است منجر به قطع برق گسترده در خاک آمریکا و وارد آمدن خسارات اقتصادی شدید و طولانی مدت گردد.

قطع برق و اختلال در ارائه این خدمات می تواند سالانه تا حداکثر 188 میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا خسارت وارد کند و خسارت هر مورد قطع در این کشور بالغ بر 10 میلیارد دلار برآورد شده است. در صورتی که این خسارت ها منجر به تعویض ترانفسورمرهای انتقال برق شود بازگشت وضعیت انتقال برق به شرایط عادی ممکن است تا 20 ماه به طول انجامد.

در حالی که همه نیروگاه های برق مورد پرسش در این تحقیق وارد آمدن خسارت به علت حملات سایبری را رد کرده اند، برخی از آنها از ده هزار حمله سایبری به خود در هر ماه خبر داده اند و بسیاری از آنها آسیب پذیری های نرم افزاری و شبکه ای سیستم های خود را پذیرفته اند.

گفتنی است در این گزارش بخش اعظم حملات یاد شده به چین و روسیه نسبت داده شده و ادعا گردیده حمله به زیرساخت های حیاتی در دیگر کشورها نیز آغاز شده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها