امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96847
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «المانیتور»، «رابرت اینهورن» عضو سابق تیم مذاکره‌کننده آمریکا می‌گوید «باراک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «المانیتور»، «رابرت اینهورن» عضو سابق تیم مذاکره‌کننده آمریکا می‌گوید «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا پیش از توافق ژنو، پیامی را به تهران فرستاده بود مبنی بر اینکه واشنگتن ممکن است برنامه غنی‌سازی داخل ایران را بپذیرد، مشروط بر اینکه این کشور گام‌هایی قابل راستی‌آزمایی برای اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود، بردارد. به ادعای اینهورن، این پیام به شکل‌گیری مذاکرات مستقیم و پیشرفت مذاکرات هسته‌ای و نهایتا دستیابی به توافق موقت، کمک کرد.
وی که روز یکشنبه با «المانیتور» گفت‌وگو می‌کرد، در مورد این پیام گفت: «هدف از این کار، در وهله اول این بود که به ایران اطلاع دهیم که ما برای پذیرش یک برنامه غنی‌سازی محدود در قالب یک توافق قابل قبول، آمادگی داریم.»
اینهورن در بخش دیگری از مصاحبه خود، اظهارات هفته گذشته خود را تکرار کرد و مدعی شد که تهران هیچ نیاز «ضروری» و «کوتاه‌مدتی» برای انجام غنی‌سازی در ابعاد صنعتی ندارد.
آنطور که دیپلمات‌های حاضر در مذاکرات گفته‌اند، بحث میزان غنی‌سازی ایران، از جمله اصلی‌ترین موارد اختلاف طرفین است. به نوشته المانیتور، مذاکره‌کنندگان آمریکایی می‌گویند تهران می‌خواهد ظرفیت غنی‌سازی کنونی خود را حفظ کرده و به مرور آن را افزایش دهد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها