امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96859
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آستانه پانزده سالگی شبکه قرآن و معارف سیما «حسن گروسی» ریاست شبکه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آستانه پانزده سالگی شبکه قرآن و معارف سیما «حسن گروسی» ریاست شبکه و دبیر شورای معارف سیما طی یادداشتی به تشریح روند کار این شبکه از تأسیس تا‌کنون پرداخته است.

متن یادداشت گروسی به شرح ذیل است؛

کتابهای آسمانی، کتاب هدایت انسان‌اند و قرآن کریم کاملترین آنها و عالیترین دستور برای رسیدن به قله سعادت است. قرآن نور و کتاب روشن است، نوری که انسان را از تاریکی‌ها به سوی روشنایی و راههای سلامت جسم و روح رهنمون می‌سازد.

«یهدی به الله من اتبع رضوانه سبل السلام و یخرجهم من الظلمات الی النور باذنه و یهدیهم الی صراط مستقیم» سوره مبارکه مائده آیه 16

قرآن ناطق علی(ع) می‌فرماید: آگاه باشید که قرآن یگانه خیرخواهی است که تقلب و خیانت نمی‌کند و هدایتگری است که گمراه نمی‌سازد و سخنگویی است که دروغ نمی‌گوید، هیچ کس با قرآن همنشین نشد مگر اینکه از کنار قرآن با افزایش یا کاستی برخاست، افزایشی در هدایت و کاهشی از کوری و ضلالت. نهج‌البلاغه خطبه 176

در این میان مکتب حق‌مدار تشیع در سایه سار هدایت مفسران حقیقی قرآن کریم توانسته است از چشمه جوشان معارف قرآن بهره کاملی و جامعی را برده و راه هموار هدایت را تا سر منزل مقصود بپیماید.

بی تردید در عصر رسانه‌ها و دوران پرتلاطم تکنولوژی، ظهور شبکه‌ای دین مدار و برپایه ارزشهای اسلامی و شکل گرفته بر اساس معارف قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با نام «شبکه قرآن و معارف سیما» می‌تواند به عنوان یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی محسوب شود.

اکنون در سالروز ولادت پرخیر و برکت سبط النبی حضرت امام حسن مجتبی (ع) «شبکه قرآن و معارف سیما» در آستانه پانزدهمین سالگرد تأسیس خود قرار گرفته و شاهد بالندگی و بلوغ چشمگیر خویش است .

راهی که طی شده حاصل و ثمره تلاشها و زحمات خالصانه کسانی است که شاید نامی هم از آنها در خاطر مخاطبان ارجمند این شبکه باقی نمانده باشــــد اما کاتبان خیرات و برکات قطعاً این زحمات را بی اجر و پاداش نخواهند دانست و همین انگیزه‌ای مضاعف برای خدمت به ساحت قرآن کریم و اهل‌بیت(ع) است. 

بر پایه آخرین ارزیابیها و نظرسنجیها هم اکنون «شبکه قرآن و معارف سیما» با اقبال قابل توجه مخاطبین رسانه ملی مواجه بوده که این نشان از دغدغه‌های دینی شایسته در نهاد پاک مخاطبان ارزشمند این شبکه تلویزیونی است. رضایتمندی حدود 90 درصد بینندگان برنامه‌های این شبکه هم حاکی از هدفمند بودن برنامه‌ریزیهای انجام شده در حوزه‌های مختلف برنامه‌سازی است.

ورود به قالبهای جذاب بصری، بهره‌گیری از آخرین تکنیکهای برنامه‌سازی دینی، حضور کارشناسان طراز اول رسانه‌ای در برنامه‌ها، توجه جدی به ذائقه رسانه‌ای بینندگان، انعطاف‌پذیری در برابر نظرات سازنده مخاطبان، تولید برنامه بر اساس نیاز مخاطب، ورود مقتدرانه به حوزه پاسخگویی به شبهات دینی، حضور جوانان  نوجوانان به عنوان مخاطب هدف در برنامه‌ها، اجرای برنامه‌های موج آفرین در سطح جامعه، خانواده محوری در برنامه‌ها در کنار دهها مورد دیگر از جمله عوامل مؤثر در جذب بیننده در سالهای اخیر بوده است.

تا آنجا که میزان بیننده شبکه قرآن و معارف سیما در نظرسنجی خردادماه 93 در مقایسه با گزارش جمع‌بندی فصلی سال گذشته بین 18 تا 23 درصد رشد داشته است.

بر اساس نظرسنجی‌ها و نیازسنجی‌های اخیر، ورود به حوزه تولید فیلم و سریالهای دینی، مستندهای تاریخی و اجتماعی، جدی‌ترین خواسته مخاطبان این شبکه است که انشاالله با انجام این امر مهم بزودی «شبکه قرآن و معارف سیما» را به یکی از مؤثرترین و پرمخاطب‌ترین شبکه‌ها تبدیل خواهیم کرد.

در پایان ضمن سپاسگزاری بیکران از درگاه خداوند متعال به خاطر توفیق خدمت به ساحت قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مراتب تشکر و قدردانی خود را از همه مخاطبان گرانقدر شبکه خصوصاً متدینین جامعه که ارزشمندترین مخاطبان رسانه ملی هستند اعلام می‌دارم و صد البته از همراهی قابل تقدیر مراجع عظام تقلید، علما، جامعه قرآنی کشور و از تلاش جهادی همه همکاران ارجمندم تقدیر و سپاسگزاری می‌کنم.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها