امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96865
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سیدمسعود پورسیدآقایی ظهر امروز در مراسم اختتامیه برنامه‌های دهه مهدویت که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سیدمسعود پورسیدآقایی ظهر امروز در مراسم اختتامیه برنامه‌های دهه مهدویت که در مهدیه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس نظریه شیعه در فضای جامعه با توجه به اهداف حاکمیت فردی باید حاکمیت کند که در این ارتباط آگاه باشد و بر این اساس شیعه امام معصوم(ع) را بر می‌گزیند و بر همین مبنا در غیبت ایشان نیز از لحاظ عقلی و نقلی باید به سمت فقها و نائب ایشان است.

وی بیان کرد: ما را در عصر غیبت به نائب حضرت سپرده‌اند و وظیفه نائب نیز این است که زمینه‌سازی برای ظهور کند و البته این کار اقدامات ریشه‌ای لازم دارد و حتی اگر سال‌ها و قرن‌ها طول بکشد و البته نقش مردم در این امر بسیار حیاتی است.

پورسیدآقایی تصریح کرد: ما نباید فقط به خواندن ادعیه همانند دعای ندبه اکتفا کنیم و باید زمینه‌ها را برای حضور حضرت ولیعصر(عج) فراهم کنیم و با توجه به دستاوردهای دیگر دوره‌ها در زمینه‌سازی یازده امام دیگر، زمینه‌سازی برای ظهور امام مهدی(عج) انجام دهیم.

دبیر دکترین مهدویت با اشاره به انقلاب اسلامی گفت: مردم در دوره انقلاب امام خمینی(ره) را نائب امام زمان(عج) می‌دیدند و آن را ادامه دهنده شیخ طوسی و شیخ مرتضی می‌دانستند و این فرد نه تنها شیعه را سربلند کردند بلکه تمام دین داران جهان را سربلند کرد.

وی اظهار کرد: باید ما اقداماتی انجام دهیم که بهترین فیلم‌ها و انیمیشن در حوزه مهدویت ساخته شود و همانطور که دشمنان ما بر اساس داستان‌های تخیلی فیلم‌هایی می‌سازند، باید هنرمندان ما نیز در عرصه شناساندن و معرفی زمینه‌های ظهور تلاش کنند.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: کسانی که زمینه‌ساز ظهور هستند خداوند رزق آنان را چه از لحاظ مادی و چه معنوی توسعه می‌دهد و خداوند او را یاری خواهد کرد و وی را به اهدافش می‌رساند.
انتهای پیام/70005/الف30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها