امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96874
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 100
عبدالرحیم سعیدی راد از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ درباره دیدار شب گذشته شاعران با رهبر انقلاب گفت: مثل همیشه جلسه خوب ...

عبدالرحیم سعیدی راد از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ درباره دیدار شب گذشته شاعران با رهبر انقلاب گفت: مثل همیشه جلسه خوب و صمیمی بود اما تفاوت‌هایی هم با سال‌های گذشته داشت. مثلا دیشب شاعران جدیدی به مراسم آمده بودند که تا پیش از این صرفا اسمشان را شنیده بودیم اما خودشان را از نزدیک ندیده بودیم. تعداد شاعران شهرستانی هم در مراسم خیلی زیاد بود و علاوه بر اینها شاعران پارسی زبان از کشورهای دیگر هم بیش از گذشته در جلسه شرکت کردند و فرصت شعرخوانی پیدا کردند.

وی افزود: برخلاف همیشه شعرخوانی از مهمان‌های خارجی شروع شد که انصافا هم شعرهای خوبی خواندند و به خصوص شعر شاعر روس «آنا برزینا» بسیار خوب بود. همین طور شعر شاعر هندو، بلرام شکرا  قابل توجه بود و نکته جالب‌تر هم این بود که این شاعر مسلمان نیست اما در وصف حضرت علی شعر خواند و به ما گفته برای امام زمان (عج) هم شعر دارد.

سعیدی راد درباره سخنان رهبر انقلاب در این دیدار اظهار داشت: ایشان در میان سخنانشان به نکته‌ای اشاره کردند که خیلی برای من تازگی داشت و آن اینکه ایشان سر و کار داشتن شعر با خلوت مخاطب را مطرح کردند و اینکه شاعران باید به این نکته توجه کنند که به خلوت مردم و جایی اثرگذار در ذهنشان راه پیدا می‌کنند.

وی افزود: این تذکر ایشان این نکته را به شاعرها گوشزد می‌کند که شاعران سطحی نگاه نکنند و شعر تاثیر عمیقی دارد و شعرها باید نغز و قوی و حکیمانه باشد.

این شاعر گفت: نکته مهم دیگر در سخنان ایشان توجه دادن شاعران به مسائل اجتماعی بود که سال‌های گذشته هم این موضوع را تذکر داده بودند و شاعر نباید از کنار مسائل جامعه‌اش بی‌تفاوت بگذرد و بعد اشاره‌ای کردند به ماجرای غزه و کشتار انسان‌های بی‌گناه که شاعران باید به این مساله ورود پیدا کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها