امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 96877
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
«ولی‌الله شجاع پوریان» معاون اجرایی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار ...

«ولی‌الله شجاع پوریان» معاون اجرایی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: قرآن سند اصلی ما مسلمانان است بنابراین باید برنامه‌های زندگی خود را بر اساس آموزه‌های قرآن پیگیری کنیم که در این راستا برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی فعالیت‌هایی که در خصوص معرفی بیشتر معارف قرآن صورت می‌گیرد را ارزشمند ارزیابی کرد و افزود: نمایشگاه بین‌المللی قرآن که در ماه مبارک رمضان ماه نیایش و عبادت برگزار می‌شود یکی از ابتکارات خوب و تاثیرگذار در جامعه دینی ما به حساب می‌آید بنابراین باید با اتحاد برای برگزاری هرچه بهتر آن تلاش کرد.

نمایشگاه بین‌المللی قرآن الگویی برای سایر کشورها است

شجاع‌پوریان با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم کشورمان الگویی برای سایر کشورهای اسلامی است، ادامه داد: برای ثمردهی نمایشگاه قرآن باید طوری برنامه‌ریزی کرد که مخاطب بیشتری جذب شود و از این فضای معنوی بهره ببرد.

عضو شورای شهر تهران، انتخاب باغ موزه دفاع مقدس برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن را یکی از محاسن این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: یکی از محاسن نمایشگاه بین‌المللی قرآن در سال جاری انتخاب مکان است چرا که باغ موزه حوزه دفاع مقدس جاذبه خاصی  دارد به طوری که خانواده‌ها می‌توانند در کنار نمایشگاه بین‌المللی قرآن از فضای دیدنی این مکان به ویژه آثار دفاع مقدس نیز بازدید کنند.

وی با اشاره به عملکرد شورای شهر در زمینه گسترش فرهنگ قرآنی، ادامه داد: کمیته قرآنی شورای شهر این امکان را دارد که از طریق مدیریت شهری فعالیت‌های قرآنی را پشتیبانی مالی و مدیریتی کند یعنی اگر نمایشگاه بین‌المللی قرآن نیاز به امکانات مالی داشته باشد از طریق معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیازهای آن را تامین کند.

تعامل مدیریت نمایشگاه قرآن با شورای شهر برای رفع مشکلات

شجاع‌پوریان با بیان اینکه ارتباط هماهنگ دستگاه‌ها برای گسترش فرهنگ قرآنی از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: تعامل و ارتباط مدیریت نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شورای شهر می‌تواند در رفع مشکلات نمایشگاه و فعالیت‌های قرآنی موثر باشد.

وی با اشاره به آمادگی شورای شهر برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی، خاطر نشان کرد: نه تنها شهرداری بلکه تمامی نهادهای فرهنگی و اجتماعی باید برای گسترش فرهنگ قرآنی به ویژه در ماه مبارک رمضان فعالیت‌های شایسته‌ای انجام دهند تا بتوانیم تمامی افراد را در حوزه فعالیت‌های قرآنی بسیج کنیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها